• 17 Ocak 2021 / Pazar 00:53
Orhan Ataç

Orhan Ataç

Pazarlama ve Satış Direktörü

2001 yılında askerlik görevimi tamamladıktan hemen sonra firmamda Pazarlama ve Satış Uzmanı olarak göreve başladım. Geçen 12 yılda Pazarlama ve Satış Direktörlüğüne yükseldim. Uludağ Üniversitesi’nde İşletme ve Elektronik alanlarında eğitim almam iş hayatımda faydalı oldu. Elektronik, ithal ettiğimiz teknolojik ürünlere hakimiyet; İşletme ise bu ürünlerin en doğru biçimde müşterimize ulaştırılması konusunda bana yol gösterdi. Her zaman, iş ve özel hayatımda, teknolojiyi yakından takip eden biriyim. Yeni ürünlerin, programların “ilk” kullanıcılarından olmak, deneyimlerimi müşteriler ve arkadaşlarımla paylaşmak ve doğru bilgileri aktarmaktan mutluluk duyuyorum. Boş vakit bulabilirsem fotoğraf çekiyorum, bisiklete biniyorum.

Orhan Ataç

Pazarlama ve Satış Direktörü

Son Yazıları

%100 Doğru Ürünler, %100 Doğru Çözümler

“Kendi ERP sistemimizi, kendimiz ürettik”

Üçge Grup’un temelleri 1976 yılında atıldı. Grubun lokomotifi Üçge Mağaza Ekipmanları, 700 çalışanı ve dünya genelinde 24 ülke distribütörüyle 52 ülkeye ihracat yapıyor. Üçge Mağaza Ekipmanları’nda tüm süreçlerde Türkiye genelinde 14 bayisiyle AXAPTA MRP yazılımı kullanılıyor. Depo Raf Sistemleri şirketimiz yurtdışında çok büyük depo ve lojistik merkez projelerine imza atıyor, Tübitak destekli otomatik raf ve depolama sistemleri geliştiriyor. Yayın şirketimiz Ekonomi Yayınları çıkardığı 4 dergi ve yönettiği 3 haber portalıyla ilgili sektörlerin nabzını tutuyor. Bu sene 20. yılını kutlayan Market Dergisi, perakende sektörünün en eski ve köklü yayın organı konumunda... www.perakende.org haber portalımız günlük 20 bin perakendeci tarafından ziyaret ediliyor. Grubun en genç şirketi Eurometall, internet sitesi üzerinden perakendecilerin ihtiyaç duyabilecekleri hemen hemen tüm ürünleri sektörün beğenisine sunuyor.

2001 yılından bu yana mensubu olduğum ve Satış-Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüttüğüm Üçge Elektronik, 1994 yılında İstanbul’da kuruldu. Perakende sektörünün gelişimine paralel bir büyüme gösteren Üçge Elektronik, başta dünya tartım-etiketleme sektör lideri Alman Bizerba firması olmak üzere, paketleme alanında İtalyan Gruppo Fabbri ve Alman Komet’in, et işleme konusunda Alman Mado ve Vakona’nın, mağazaiçi ses-görüntü digital müşteri yönlendirme sistemleri alanında Norveçli Laud Media’nın, elektronik raf etiket çözümleri konusunda İsveçli Pricer’ın ve endüstriyel yazılım alanında Fransız Vif firmasının Türkiye temsilcisidir.

“%100 doğru ürünler, %100 doğru çözümler” felsefesiyle müşterileri için en doğru, en kaliteli ürün ve çözümleri dünya genelinde arayan, bulan ve müşterilerine sunan Üçge Elektronik, aynı zamanda jeneratör konusunda İtalyan Pramac firması ve POS-Yazarkasa  alanında Amerikan NCR firması ile çözüm ortağıdır.

Türkiye genelinde 13 bölge-bayi ofisiyle özellikle perakende sektörüne hizmet veren Üçge  Elektronik, endüstriyel alanlarda da özellikle et-süt-taze gıda üretim tesisleri için dünyaca tanınan, kabul edilen otomasyon sistemlerinin kurulumunu ve servisini gerçekleştirmektedir. Türkiye genelinde yıllık 5000 teknik servis hizmetinin tamamı Üçge Elektronik Teknik Servis departmanı tarafından verilebilmekte, yazılım mühendisleri tarafından üretilen Üçge ERP programı tarafından yönetilmekte, denetlenmekte ve kontrol altında tutulmaktadır.

Migros, Carrefour, Metro, Makro, Beğendik, Akyurt, Yeni Çağdaş, Sarıyer Market, Namlı, Grup Gökkuşağı, Uyum Üçge Elektronik’in perakende sektöründe hizmet verdiği zincirlerden bazıları. Endüstriyel çözümlerde ise, Namet, Banvit, Keskinoğlu, Abalıoğlu, Beypiliç, Şen Piliç, Hastavuk, Lades, Hızal Et, Erşan Et, Coşkun Et, Maret müşterilerimiz arasında...

Kendi iş yapış şeklimize göre kendi ERP sistemimizi kendimiz ürettik.

ÜÇGE Elektronik A.Ş. yazılım ekibimiz tarafından ihtiyaçlarımıza ve kendi iş yapış şeklimize göre 2002 yılında üretmeye başladığımız ÜÇGE MRP programı, önce Teknik Servis iş süreçlerini yönetmek için yazıldı ve kullanıldı. Bugün Pazarlama, Satış, Teknik Servis, Müşteri İlişkileri, Depo, Sevkiyat gibi tüm ilişkili departmanların ihtiyaç duyduğu süreçleri izleyip yönetebiliyor ve raporlayabiliyor. ÜÇGE ERP Sistemi ile görev atamaları, sonuçlar arasında ölçümlemeler yapılabilmektedir. Firma olarak kullandığımız Teklif, Sözleşme, Teknik Servis formları gibi kayıtlar, şirket içinde ya da şirket dışında online kullanılabilmektedir. Satış sonrası hizmetler, satılan ürünlerin takibi, garanti durumları, servis sayıları ve takipleri, personelin verimlik analizleri ile yine online sistem üzerinden takip edilmektedir. Ayrıca, bayi ve bölgelerimiz de uzaktan erişim ile sisteme girebilir, merkezden servis atamaları yapabilir, bölge ve bayi tarafından sonuçlandırılabilir, diğer pas ve teknik işlem süreçleri için kayıt açabilir ve ilgili kayıtların durumlarını takip edebilir durumdadır. Özetle, ÜÇGE Elektronik A.Ş. Satış ve Teknik Servis ağı, CRM altyapıları ÜÇGE ERP ile yönetilmektedir. Üçge ERP sistemi, geliştirmeye açık yapısı ile esnek, resmî muhasebe programı ile de entegre çalışmaktadır.   

221 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön