• 22 Ocak 2021 / Cuma 16:18
Nejat Çankaya

Nejat Çankaya

Genel Müdür

1947 yılında İstanbul’da doğdum. 1970’te İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Makine Yüksek Mühendisi olarak mezun oldum. T.D.Ç.İ. Karabük, Dürrwerke AG/Düsseldorf ve İzocam’da çeşitli düzeylerde mühendis ve yönetici olarak çalıştım. 1976’da Böhler Sert Maden ve Takım San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini üstlendim. 1993’ten bu yana aynı zamanda Leitz Kesici Takımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini de yürütmekteyim. Ayrıca İstanbul Sanayi Odası meslek komitesi üyeliği ve meclis üyeliği ile Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) yönetim kurulu üyeliği gibi görevlerde de bulundum.

Nejat Çankaya

Genel Müdür

Son Yazıları

1967 Yilinda Türkiye’de Kendi Alaninda Kurulan İlk Şirket...

“Üretim maliyetlerimizi proses bazlı hesaplayabiliyoruz.” 

Böhler Sert Maden ve Takım San. ve Tic. A.Ş., imalat sanayinin en önemli ara mamüllerinden biri olan sert metal ürünlerinin üretimini gerçekleştirmek amacıyla, 23 Haziran 1967 yılında Kartal/İstanbul adresinde, bu alanda Türkiye’de kurulan ilk ve tek üretim tesisi olarak faaliyetlerine başlamıştır.

BÖHLER SERT MADEN, dünyada sert metal üretimini gerçekleştiren ilk iki firmadan birisi olan Böhlerit GmbH & Co. KG/Avusturya iştiraki ile faaliyete geçmiş, en son teknolojiye uygun üretim imkanları ve güçlü servis teşkilatı ile 46 yıldır ülkemizin yanısıra Avusturya, Almanya, Belçika, İspanya, Romanya, Avustralya, Macaristan, Suudi Arabistan, Pakistan, Ürdün, İran, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt gibi uluslararası pazarlarda da kalitesini kanıtlamıştır. Böhlerit GmbH & Co. KG, 70 yılı aşan uzmanlığı ile sert metallerin gelişimine öncülük eden bir kuruluştur. 1932 yılında Düsseldorf/Almanya’da kurulmuştur. 1950’de Kapfenberg/Avusturya ana üretim merkezi olmuştur. Dünya çapında 730 çalışana sahiptir. Üretiminin büyük bir bölümünü ihraç etmektedir. 

Konusunda ülkemizin ilk üretici firması olan ve başta otomotiv endüstrisi, makina imalat sanayi, demir-çelik endüstrisi ve dökümhaneler, kesici takım endüstrisi, madencilik endüstrisi, tekstil sanayi, seramik ve tuğla endüstrisi, plastik ve ahşap sanayi gibi birçok alanda ihtiyaç duyulan her türlü sert metal ürünün imalatını yapan BÖHLER SERT MADEN, toplam 97 çalışanı, üstün teknolojisi, engin tecrübesi, bilgi birikimi, yaygın dağıtım organizasyonu ve Bursa-Ankara-İzmir’de konuşlanmış uygulama mühendisleri ile sanayimizin bu konudaki ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

1967 yılından beri faaliyetini Kartal/İstanbul adresinde sürdüren BÖHLER SERT MADEN, Temmuz 2013 tarihi itibariyle, Gebze Organize Sanayi Bölgesi Gebze/Kocaeli adresindeki modern tesislerine taşınmıştır.

Üretim maliyetlerimizi proses bazlı
hesaplayabiliyoruz.

Böhler Sert Maden ve Takım San. ve Tic. A.Ş., üretim, satış, stok hareketleri, depo, İK, satınalma, muhasebe bölümü –hem ticari muhasebe hem maliyet muhasebesi– olarak Vera ERP paketinden faydalanmaktadır. ERP paketinin haricinde herhangi bir ek çözüme gitmeden bütün ihtiyaçlarımızı Vera ERP paketiyle karşılamaktayız. 

Dünyanın globalleştiği ve rekabet ortamının her geçen gün biraz daha arttığı bir süreçte, doğru maliyet ve doğru satış fiyatları ile pazarda bulunma zorunluluğunun bilinci içerisinde hareket ederek üretim maliyetlerimizi proses bazlı hesaplamaktayız. Kurduğumuz Vera ERP sistemi ile siparişin açılması, iş emrinin üretime verilmesi ve bu iş emirlerinin proses bazlı takibi sonucunda maliyetin doğru ve hızlı bir şekilde çıkartılması sağlanmaktadır.  

ERP programını kullanarak her ayın 3. işgününde maliyet programlarını çalıştırıp gelir tablomuzun sonuç rakamına ulaşabiliyoruz. Böylelikle yurtdışı grup şirketlerimizin mali tablolarının konsolide edilmesi çalışmasına zamanında ve doğru bir şekilde bilgi aktarabiliyoruz. 
Süreç içinde ortaya çıkabilen çeşitli taleplerimiz çözüm ortağımız Teknosol danışman ekibi tarafından takip edilmekte ve çözülmektedir. 20 yıla yaklaşan beraberliğimizi kendilerine olan güvenimizin belirtisi olarak ifade edebiliriz. 

Vera ERP’den beklentilerimiz internet ve buna bağlı olarak web çalışmaları, akıllı telefon destekleri ve belki de en önemlisi e-devlet vizyonu ile değişen doküman yönetimine uyumdur. Teknosol teknik ekibi de değişen teknolojilere bağlı olarak çözümler üretmekte ve güvenimizi boşa çıkarmamaktadır.
 

238 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön