• 22 Ocak 2021 / Cuma 16:27
Tamer Yıldız

Tamer Yıldız

Genel Müdür

1970 yılında Konya’nın Seydişehir ilçesinde doğdum. İlkokulu Seydişehir’de bitirdim. 1988 yılında Konya Anadolu Lisesi’nden mezun oldum ve aynı yıl Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü kazandım. 1992 yılında mezun olduktan sonra Bursa’da otomotiv sanayisinde faaliyet gösteren çok uluslu bir firmada çalışmaya başladım. 2007 yılına kadar Bursa’da çok uluslu otomotiv firmalarında lojistik, üretim, proje ve kalite bölümlerinde çeşitli görevler üstlendim. Son olarak 1 Mayıs 2007 tarihinde şu an yürütmekte olduğum göreve başladım ve İzmir’e taşındım. İzmir’de otomotiv sanayisinin gelişimine katkıda bulunmak için faaliyet gösteren Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Otomotiv Yan Sanayi Meslek Komitesi’nde Mayıs 2007’den bu yana aktif olarak görev yapmaktayım. Evliyim. 10, 11 ve 14 yaşlarında 3 çocuğum var. İş yoğunluğu ve seyahatlerden artan boş zamanlarımı ailemle geçirmeye çalışıyorum. Hobi olarak ilgilendiğim küçük bir bahçem var. Ortaokul yıllarımdan bu yana amatör olarak Türk Halk Müziği ile ilgileniyorum ve bağlama çalıyorum. Kitap okumayı ve özellikle şiiri çok seviyorum.

Tamer Yıldız

Genel Müdür

Son Yazıları

2012 Yilinda Dünyanin En Büyük Otomotiv Tedarikçilerinden Biri Olduk.

“Son 4 yılda uygulamaya başlamış olduğumuz sistemin andon uygulamaları ile verimlilik bilincini ve farkındalığını arttırdık.”  

ZF, 1915 yılında Almanya’nın Friedrichshafen kentinde kurulmuştur. Kara, hava ve deniz taşıtları için aktarma organları, şasi sistemleri ve direksiyon sistemleri üretmektedir. Ayrıca yenilenebilir enerji üretimine dönük ürünleri vardır. 2012 yılında 75000 çalışan ve yaklaşık 17.5 milyon Euro cirosu ile dünyanın en büyük otomotiv tedarikçilerinden biri olmuştur.

1996 yılında kurulan İzmir fabrikası ise 2002 yılında tamamen ZF bünyesine geçmiştir. Binek ve ticari araçlar için şasi parçaları üretmektedir.Toplam üretiminin yaklaşık %80’lik bölümünü ihraç etmektedir. Şu anda yaklaşık 300 çalışanı ile önümüzdeki 2 yılda %50 büyümeyi hedeflemiştir. ISO 16949 Kalite ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine ve Q1 sertifikasına sahiptir.  

İzmir fabrikasında, üretimin tüm aşamaları yanında yaklaşık 20 kişilik bir ekiple, dizayn, geliştirme ve test faaliyetleri de yürütülmektedir. Almanya Dizayn Merkezleriyle koordineli çalışan bu ekip sadece İzmir fabrikasına değil, tüm şasi parçaları üreten ZF fabrikalarına hizmet vermektedir. 

Son 4 yılda uygulamaya başlamış olduğumuz sistemin andon uygulamaları ile verimlilik bilincini ve farkındalığını arttırdık. 

Proview üretim yönetim sistemini yaklaşık 6 yıldır, üretimimizi online olarak izlemek ve verimliliğimizi kayıplarımızı analiz ederek arttırmak amaçlı kullanmaktayız. Başlangıçta yalnızca operatörlerin duruşlarını takip etmeyi hedeflerken, ilerleyen yıllarda, oluşturulan yeni yazılımlar yardımıyla ve ZF Üretim Sistemi ile paralel olarak, verimlilik analizlerini de bu sistem üzerinden takip etmeye başladık. 
Bu sayede üretim verimliliğinde 6 yılda %25’e varan iyileştirmeler elde ettik. Son 4 yılda uygulamaya başlamış olduğumuz sistemin andon uygulamaları ile verimlilik bilincini ve farkındalığını arttırdık.  Duruş oranlarını tezgah özelliklerine göre karşılaştırmalı bir şekilde inceleyerek daha verimli çalışan operatörleri ödüllendirme yoluyla motive ettik. TPM, Kaizen, hat dengeleme, ayar süresi azaltımı ve 5S çalışmalarında önceliklendirmede Proview üretim yönetimi sisteminden almış olduğumuz verilerin analizlerini kullanarak yalın üretim tekniklerinin daha etkin kullanımını sağladık.

Ayrıca Doruk Otomasyon firmasıyla işbirliğini geliştirerek çeşitli sektörlerdeki yenilik ve gelişmeleri takip etme ve uygulama imkânı buluyoruz. 
 
Önümüzdeki yıllarda yalın üretim uygulamalarını firmamızda yaygınlaştırmada ve görselliği arttırmada Proview üretim yönetimi sistemini yenilikleri ile birlikte daha etkin kullanmayı hedeflemekteyiz. Firmamızın sürekli büyümesini sürekli iyileştirme ile paralel sürdürmeyi hedeflemekteyiz ve bu hedefe ulaşmak için Proview uygulamasını önemli bir araç olarak görmekteyiz.

199 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön