• 22 Ocak 2021 / Cuma 15:25
Hayri Avcı

Hayri Avcı

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı

1958 yılında Manavgat’ta doğdu.1981 yılında Makina Mühendisi olarak TÜLOMSAŞ’ ta göreve başlamış, 2005 yılında Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır. 2005 yılında TÜLOMSAŞ Geliştirme Programının hazırlanması ile değişimin başlatılmasında liderlik yapmıştır. Bir kamu kurumu olan TÜLOMSAŞ’ta ERP projesinin 2008 yılında hayata geçirilmesini ve “Kaynak Eğitim ve Teknoloji Merkezi”nin kurulmasını sağlamıştır. 2009 yılında Eskişehir’de “Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi” kurulması çalışmalarında Proje Liderliği yapmıştır. Raylı Sistemler Kümelenmesi Derneği Kurucu Başkanlığı ve Başkanlık görevinde bulunmuştur. TÜLOMSAŞ marka dizel motorların Denizcilik sektöründe de kullanılması amacı ile Tip Onay sertifikası alınmasını sağlamıştır. 2007 tarihinde Referans Gazetesi tarafından verilen “Hızlı Balık Ödülü”nü almıştır. 2009 yılında CNBC-e Business dergisi tarafından “Devletin 7 Altın Adamı”ndan birisi olarak gösterilmiştir. TÜLOMSAŞ, 2013 yılında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından “Türkiye’nin En Temiz Sanayi Tesisi” seçilmiştir. Avcı, güzel sanatlar ve edebiyatla ilgilenmeyi ve spor yapmayı sevmektedir.

Hayri Avcı

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı

Son Yazıları

2023 Yili Vizyonumuz, Ülkemizin Demiryolu Araçlari Üretim Merkezi Haline Gelmek

“Oracle JD Edwards özellikle esnekliği, standart ve özelleştirilebilir önyüzleri ve gerçek zamanlı uygulamaları ile tüm süreçlerimizi yürütüp takip edebileceğimiz bir yapı kazandırdı.”

TÜLOMSAŞ Genel Müdürlüğü, Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi Anonim Şirketi 1894 yılında kurulmuş olup Eskişehir’de faaliyetlerini sürdürmektedir. TCDD Genel Müdürlüğü ile yurtiçi ve yurtdışı pazarların ihtiyacı olan lokomotif ve yük vagonlarının yeni imalatı ile revizyonlarını gerçekleştirmektedir.

TÜLOMSAŞ’ta 1500 personel çalışmaktadır. Yıllık 100 adet lokomotif, 100 adet dizel motor, 1000 adet yük vagonu, 1000 adet cer motoru, 5000 adet boji ve tekerlek seti imalat kapasitesine sahip olan TÜLOMSAŞ, ürünlerini Amerika, İngiltere, Avrupa, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkelerine ihracat etme başarısını göstermiştir. 

General Elektrik firması ile Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarları için yılda 100 adet dizel elektrik lokomotif üretmek için stratejik ortaklık anlaşması imzalanmıştır. İşletme faaliyetleri için yıllık 50.000 kalem malzemenin stok kontrolü yapılmaktadır. Bu kapsamda ülke genelinde yaklaşık 600 tedarikçi firma ile çalışılmaktadır. 

2023 yılı vizyonumuz, ülkemizin demiryolu araçları üretim merkezi haline gelmek, sektörün yeniden yapılanmasını sağlayarak 30.000 kişinin istihdam edildiği bir endüstri haline gelmek ve global pazarlarda etkin olmaktır.

ERP, özellikle üretim modülüne yönelik
süreçlerin kurgulanmasında ve
kullanımında da verimliliği arttırdı.

Şirketimiz, işletme faaliyetleri kapsamında 50.000 kalem malzemenin temini, stoklanması ve üretimde kullanımı ile ilgili süreçleri yönetmektedir.

İş programı gereğince üretim ve satınalma siparişi ile tedarikçi ve müşterilere ait bilgilerin doğru ve hızlı olarak temininin yönetim açısından bir gereksinim olması ERP sisteminin kurulumu için karar vermede etkili olmuştur. Şirketimizde ERP sistemi ile ilgili 2006 ile 2007 yıllarında kurulum ve eğitim çalışmaları yapılmış, 2008 yılının başından itibaren ERP canlı kullanıma alınmıştır. Halen de etkili ve başarılı olarak kullanılmaktadır.

Tercih ettiğimiz yazılım, Oracle’ın ERP’si JD Edwards iş uygulamaları çözümü oldu. Söz konusu yazılım özellikle esnekliği, standart olarak sunduğu fonksiyonaliteler, kullanıcıya kolaylık sağlayan standart ve özelleştirilebilir önyüzleri ve gerçek zamanlı uygulamaları ile tüm süreçlerimizi yürütüp takip edebileceğimiz ve detaylı raporlar hazırlayabileceğimiz bir yapı kazandırdı. Özellikle üretim modülüne yönelik süreçlerin kurgulanmasında ve kullanımında da verimliliği arttırdı. 

Kurulum aşamasında Şirketimizde oluşturduğumuz ekibe dâhil olacak kişilerin iş süreçlerine hakim ve danışmanları yönlendirebilecek ve iyileştirmelere açık kişiler olmasına dikkat edildi. Aynı şekilde alanında yetkin ve yazılıma hâkim olan Apps Akademi Danışmanlık firması ile birlikte çalışıldı. 

Bundan sonrası için proje planı yaparken de yararlandığımız Oracle JD Edwards’ın modüler yapısı özelliğine göre iyileştirmelerimize devam edeceğiz. İhtiyaç duyulan yeni süreç ve modüller de mevcut yapımıza dâhil olacak. ERP projeleri canlı projeler olduğu için, gelişmekte ve büyümekte olan her şirkette olduğu gibi bizde de talepler ve uygulamaları hep devam edecek. 

232 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön