• 22 Ocak 2021 / Cuma 16:28
Özkan Sur

Özkan Sur

Teknik Birimler Direktörü

Özkan Sur, İTÜ Uçak Mühendisliği ve MBA eğitiminin ardından otomotiv sektöründe çalışmış, ardından Yönetim Danışmanlığı ile şirketlerin Kurumsal Dönüşüm projelerinde müşteriden müşteriye CRM, Satış, Proje Yönetimi, Üretim, Kalite, Satınalma ve Lojistik sü

Özkan Sur

Teknik Birimler Direktörü

Son Yazıları

98 ülkede 2.500’den fazla su parkı projesi ile POLİN, “Daima Yenilikçi”, “Dünya Çapında Üstün Kalite” ve “Teknoloji Liderliği” vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiştir

“ERP PROJESİ olarak başlayan yolculuğumuzun zamanla bir KURUMSAL DÖNÜŞÜM projesi haline gelmesi müşterilerimiz için önemli kazanımlardan biri oldu.”

1976 yılında İstanbul’da kurulan Polin, su kaydırakları ve su parkları tasarım, üretim ve montajında bir dünya lideridir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin imzası vardır. Genel merkezi Kocaeli Dilovası’ndadır. Tüm üretimini Türkiye’de yapmaktadır. Fabrika toplam kapalı alanı 35.000 m2 olup tamamı su parkı sektörüne adanmış 450 kişilik ekibe sahiptir. Rusya, Fas, Makedonya, Karadağ ve Çin’de ofisleri vardır.

KATİPOĞLU DANIŞMANLIK ile yürüttüğümüz Mevcut Durum Analizi (MDA) çalışmaları baz alınarak 122 sayfalık TİD (Teklif İsteme Dokümanı) Mart 2015 tarihinde oluşturuldu. 30 partner firmaya (8 ERP Yazılımı) bilgi gönderimi yapıldı. Bu firmalardan 22 tanesi ile Gizlilik Sözleşmesi imzalandı ve bu firmalara TİD gönderildi. 15 firma (6 ERP Yazılımı) geri dönüş yaptı. Yapılan yüz yüze görüşmeler sonrasında 5 firmadan (3 ERP Yazılımı) oluşan 1. Kısa Liste (Short List) firmaları ile hazırladığımız detaylı DEMO seti paylaşıldı ve tüm firmalar ile bir tam gün süren DEMO sunumları alındı. Yazılımlar arasında yapılan teknik analiz puanlamaları neticesinde 3 firmadan oluşan 2. Kısa Liste firmalar ile açık kalan konular ve sözleşme görüşmeleri başlatılmasına karar verildi. ERP yazılımı ve İş Ortağı seçimi, Polin anahtar kullanıcıları tarafından puanlanarak tespit edildi. Bu firmaların referansları ile yüz yüze görüşmeler organize edildi. Son olarak projede çalışacak danışmanların özgeçmişleri karşılaştırıldı ve 22 Haziran 2015 tarihinde ERP olarak Microsoft Dynamics AX, İş Ortağı (Partner) olarak ise ETG DANIŞMANLIK seçildi.

2015 yılının Temmuz ayında hızlı ve planlı bir şekilde başlayan proje, gerçekleştirilen Analiz, Eğitim, Tasarım, Dokümantasyon, Geliştirme/Uyarlama, Test, Canlı Hazırlık, Kurulum, Veri Aktarım süreçlerinden geçerek 2016 yılının Ocak ayında 6 ay gibi kısa bir sürede 3 şirket için Canlı (Live) kullanıma alındı.
Tüm aşamalarında Microsoft Dynamics Sure Step Proje Yönetim Metodolojisi kullanılan projemizde detaylı bir Canlı Geçiş planı yapıldı. Bu plana göre Aralık ayının son haftasında Veri Seti hazır edildi, 1 Ocak’ta başlayan sayımlar 4 Ocak’ta tamamlandı.  Ocak ayının ilk haftası tamamen sisteme veri girişine ayrıldı. Müşteri ve satınalma siparişleri, mevcut açık projelerin sisteme tanımlanması ve WBS’lerin güncel aktivitelerine getirilmesi gerçekleştirildi. Aynı zamanda üretim WBS bağlantısı da kurularak üretim gerçekleştirmelerinin WBS’ye otomatik aktarımı sağlandı. 15 Ocak itibari ile sistem güncel olarak işler hale getirildi. Özellikle eski ERP sistemimizi 31 Aralık 2015 tarihinde bırakmamız ve sadece AX üzerinden devam etmemiz sistemin işlemesine odaklanmamız açısından itici gücümüz oldu.

192 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön