• 17 Ocak 2021 / Pazar 00:11
Oğuzhan Kukul

Oğuzhan Kukul

Fabrika Müdürü

1981 yılında Samsun’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Samsun’da, lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümünde, yüksek lisans eğitimimi Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamladım. İyi derecede İngilizce bilmekteyim. BEST MAKİNA’da 2004 yılında imalat mühendisi olarak başlayan görevime 2007 yılından beri fabrika müdürü olarak devam etmekteyim. Şirketin kurumsal stratejisini oluşturmak, değişen şartlara göre planlama yapmak, şirket hedeflerini belirlemek başlıca görevlerim arasındadır. Evli ve iki çocuk babasıyım. İş dışındaki vakitlerimi sosyal sorumluluk projeleri ve doğa sporları ile geçiriyorum.

Oğuzhan Kukul

Fabrika Müdürü

Son Yazıları

Aile Şirketi Yapisindan Kurumsal Yapiya Geçmek İçin, Erp’yi Tercih Ettik.

“Genç kadromuzun %90’ı teknik kökenli.”

BEST MAKİNA 1999 yılında şahıs firması olarak kuruldu. 2005 yılında limited şirkete, 2013 yılında ise anonim şirkete dönüştü. Dilovası/Kocaeli bölgesindeki fabrikasında 7000m2 kapalı alanda imalat yapan BEST MAKİNA, makina mühendislerinden oluşan bir ekip ile yönetilmektedir. Genç kadrosunun %90’ı teknik kökenli olup sürekli gelişime ve yükselmeye açık insan kaynakları politikası uygulanmaktadır. Cam işleme makinaları imalatı yapan BEST MAKİNA, Çin sınırından Amerika kıtasına kadar ihracat gerçekleştirmiştir. BEST MAKİNA, kendi teknolojisini üretebilen, yerli yabancı rakipleri tarafından takip edilen, faaliyet gösterdiği ülkelerde Türkiye’yi başarı ile temsil eden bir firmadır. 2008 yılı itibarı ile ihracatını bayi ağıyla güçlendiren BEST MAKİNA, bugün Kuzey ve Güney Amerika’da, Ortadoğu ülkelerinde, Rusya ve Türk Cumhuriyetlerinde, Balkan ülkelerinde bayileri vasıtasıyla da faaliyet göstermektedir.

Aile şirketi yapısından kurumsal yapıya geçmek için, erp’yi tercih ettik. 

BEST MAKİNA’nın ERP sistemine geçişindeki en temel sebep, Türkiye’deki KOBİ’lerin çoğunda olduğu gibi, aile şirketi yapısından kurumsal yapıya geçmektir. Şirketin günlük ve kişi bazlı kararlar almasından ziyade belirli standartlarda, düzgün kayıtlar tutarak, kaynakları doğru ve efektif kullanarak hareket etmesini sağlamaktır. ERP aynı zamanda departmanlar arasında koordinasyonu ve iç denetimi sağlayan bir sanal yönetici olarak görülebilir.
BEST MAKİNA, 2009 yılından beri sürdürdüğü ERP altyapı hazırlıklarını, 2012 yılının Mayıs ayında IFS/EGERIA çözüm ortaklığıyla birleştirmiş ve 2013 yılı başında finans-muhasebe, satın alma; 2013 yılı Haziran ayında satış-pazarlama-CRM, satış sonrası hizmetler modüllerini devreye almıştır. 2014 yılı başında tüm modüllerin aktif olarak kullanılması hedeflenmektedir.

Müşteriye uygun çözümler üreten BEST MAKİNA, ERP uygulamalarına başladıktan sonra maliyetlerini kontrol etme, lojistik kontrolü, müşteri ilişkileri yönetimi, satış sonrasında makinaların takibi vb. konularda önemli aşamalar kaydetti.

Proje, bir endüstri mühendisinin koordinasyonunda sürdürüldü. Süreç sahipleri de veri girişi ve test çalışmaları döneminde özverili bir çalışma göstererek projeye hız ve değer kattılar.

210 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön