• 22 Ocak 2021 / Cuma 15:59
Mehmet Çizmeci

Mehmet Çizmeci

Mali İşler ve Bütçe Grup Başkanı

Altınbaş Holding Mali İşler ve Bütçe Grup Başkanı Mehmet Çizmeci 1959 yılında doğdu. Ankara Hasanoğlan Atatürk Öğretmen Okulu’nun ardından Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara Devlet Lisan Okulu’nda 1 yıl İngilizc

Mehmet Çizmeci

Mali İşler ve Bütçe Grup Başkanı

Son Yazıları

CPM ERP İle İş Şüreçlerini Tek Bir Programdan Takip Ederek Zaman Tasarrufu Sağladık

“CPM ERP, özel çözümlerin başarıyla uygulanarak tek bir program üzerinden iş sürecinin takip edilebilmesi ile zaman tasarrufu ve kullanım kolaylığı sağladı.”

Temelleri 1950’li yıllarda Gaziantep’te atılan Altınbaş Holding, bugün doğrudan ve dolaylı olarak toplam 4000 kişiye ulaşan istihdamıyla Türkiye’nin önde gelen holdinglerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. 60 yılı aşan başarı yolculuğuna Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen holdingi unvanıyla devam eden Altınbaş Holding, bugün enerji, finans, mücevherat, lojistik ve eğitim alanlarındaki markalarıyla birbirinden önemli başarılara imza atmaya devam ediyor. Altınbaş Holding, kuyumculukta Altınbaş, Assos, Pera, Onsa Rafineri, Onsa İstanbul ve alStone; finansta Creditwestbank Kıbrıs, Creditwestbank Ukrayna ve Creditwest Factoring; enerjide Alpet, Atak ve Akdeniz Akaryakıt (Alpet Altınbaş Petrol, Opet Petrolcülük ve Akpet Akaryakıt Dağıtım’ın eşit ortaklığı ile kurulmuştur); lojistikte ise Transal Denizcilik ve Galata Denizcilik ile faaliyet gösteriyor. Altınbaş Holding, Türkiye, Kuzey Kıbrıs ve Ukrayna’daki 21 şirketiyle büyümeye devam ediyor. Türkiye’nin en köklü ve saygın kuruluşlarından biri olan Altınbaş Holding, Kemerburgaz Üniversitesi’yle de eğitim alanında fark yaratan projelere imza atıyor.

Altınbaş Grubu olarak 2003 yılından beri CPM ERP’nin son bir yılda büyük bir değişim ve gelişim gösterdiğini gözlemliyoruz. Yeni yönetim ve yeni kadrosu ile CPM ERP’nin kendini sürekli geliştirerek mevzuat ve iş hayatının gerekliliklerini hızla adapte etmesinin bizim süreçlerimize de olumlu katkıları oldu. E-defter, e-fatura ve e-arşiv uygulamalarını kısa sürede sorunsuz kullanmaya başlamamız, şirketlerimizin yer aldıkları sektörlere özel çözümlerin başarıyla uygulanması sayesinde tek bir program ile iş süreçlerimizin büyük bölümünü takip etme imkanı bulduk. Bu da bize zaman tasarrufu ve kullanım kolaylığı sağladı. Önümüzdeki dönemde CPM ERP’yi daha etkin kullanarak, daha verimli ve tasarruflu olarak faaliyetlerimizi sürdürmeyi amaçlıyoruz.

Başarı Hikayesi: Haftalarca uğraşarak hazırladığınız raporlar artık birkaç dakikada hazır
CPM ERP’ye geçişte yazılım sürecinin tamamında işbirliği içinde olduk. TFRS konusunda getirilen yeni uygulamalara şirketlerimizin ve çalışanlarımızın hazırlıklı olması için CPM ile uzun yıllara dayanan işbirliğimizi bu noktada da devam ettirmek istedik. Birlikte yaptığımız yaklaşık 1 yıllık çalışmanın sonuçlarını görmek bizleri mutlu etti. Haftalarca uğraşarak oluşturabileceğimiz raporları artık birkaç dakikada alabileceğiz. CPM ERP bünyesinde oluşturulan bu yeni yapıda, yazılımın hayata başladığı ilk günden itibaren tavizsiz takipçisi olduğu veri bütünlüğü korunarak, mevcut yapıda bulunan tüm alt modüllerde TFRS’nin yarattığı değişimlerin monte edilmesi ve mevcut vergisel işlemlerin de yeni yapı içerisinde korunması sağlanıyor. Bunun yanında, TFRS ile ilk defa başlayan uygulamalar da alt modül olarak ilave edilerek tüm işlemler entegre bir şekilde programın içine alınıyor.  Bu yoğun çabaların sonucunda, tüm işlemlerin program içerisine alınması sağlanarak raporlama aşaması için sonsuz bir seçenek ve özgürlük yaratılmış oluyor. Oluşturulan bu genel yapı içerisinden her türlü yönetimsel raporlamanın yanı sıra, hem vergi beyannamesinin hem de TFRS Ertelenmiş Vergi Tablosu’nun oluşturulabilmesi amaçlanıyor.
 

231 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön