• 22 Ocak 2021 / Cuma 15:52
Ömer Ömeroğlu

Ömer Ömeroğlu

CIO

Kadir Has Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra, Türkiye’nin sayılı entegratör firmalarından Sentim Bilişim’de göreve başladı. Burada çalıştığı süre zarfında şirket içerisinde EPR, CRM ve İş Süreçlerinin yöneticiliğini yaptı

Ömer Ömeroğlu

CIO

Son Yazıları

Doğa Okulları, Logo’nun e-Arşiv çözümüyle fatura gönderim süreçlerini elektronik ortama taşıdı

Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise en büyük beş eğitim kurumundan biri olan Doğa Okulları, teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırım ile büyümesini sürdürüyor.

Doğa Okulları, eğitimin yanı sıra kitap ve kıyafet satışı gibi mağazacılık işlemlerini de bünyesinde barındırıyor.  Ayda 70 binden fazla fatura kesen Doğa Okulları, e-Fatura ve e-Defter’den sonra Logo’nun e-Arşiv çözümünü de hayata geçirdi. 

Doğa Okulları, Logo’nun e-Arşiv çözümüyle fatura gönderme ve saklama süreçlerinde verimlilik ve tasarruf artışı elde etti.

2002 yılında bir kampüs ve 100 öğrenci ile eğitim-öğretime başlayan Doğa Okulları, aradan geçen 14 yıl sonunda, 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde yaklaşık 70 bin öğrenciye hizmet veriyor. Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise en büyük beş eğitim kurumundan biri olarak tanımlanan Doğa Okulları, sürekli  büyümesini teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırım sayesinde elde ediyor. “Doğa = Teknoloji” sloganını benimseyen kurum, teknoloji yatırımlarıyla Uluslararası BETT Fuarı’nda “En İnovatif Okul” ve İngiliz Promethean kuruluşu tarafından da “Teknolojiyi En İyi Kullanan Okul” seçildi. Dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen markalarıyla çeşitli bilim ve teknoloji projelerinde işbirliği yapan Doğa Okulları, farklı konseptlerdeki kampüsleriyle eğitimde fark yaratıyor. 

Seçim Aşaması
Teknolojiyi yakından takip eden Doğa Okulları, e-Fatura ve e-Defter gibi e-Devlet uygulamalarının ardından, e-Arşiv çözümünü de hayata geçirmeye karar verdi. Eğitim hizmetlerinin yanı sıra kıyafet ve kitap satışının yapıldığı mağazacılık hizmetleri de sunan ve 49 mağazasında yılda 750 bin parça kıyafet ve 10 milyonun üzerinde kitap satışı yapan kurum, her ay 70 binin üzerinde fatura kesiyor. Ayrıca servis, yemek, güvenlik, temizlik gibi hizmetler de kurum tarafından veriliyor. Bütün hizmetlere ilişkin faturaların hazırlanmasından gönderimine kadar her aşamada ortaya çıkan iş yükünü hafifletmek üzere, kurum kapsamında e-Arşiv sistemine geçilmesi planlandı.

Proje Süreci
e-Arşiv çözümü hayata geçirilmeden önce, analiz ve fatura raporları oluşturuluyor ve Türkiye çapında 42 farklı ildeki 106 kampüse dağıtım sağlanıyordu.  Her ay yaklaşık 70 bin faturanın bu şekilde hazırlanıp dağıtılması uzun zaman alıyor ve hata veya evrak kaybı riskini de beraberinde getiriyordu. e-Logo’dan e-Arşiv hizmeti alınmasına karar verildikten sonra, uygulayıcı çözüm ortağı olarak Infodrom Yazılım tercih edildi. Ana hedef, Logo Connect üzerinde çalışan e-Arşiv çözümünün hızlı ve kusursuz şekilde devreye alınmasıydı. Proje 1 ay gibi kısa bir sürede hayata geçirildi ve tüm faturalar elektronik olarak düzenlenmeye başladı. Projeyi yakından takip eden Doğa Okulları CIO’su Ömer Ömeroğlu, “e-Dönüşüm süreci bize özellikle kurumsallaşmak adına kendimizi geliştirme imkânı sağladı. Kazandırdığı iş gücü ve verimlilik ise bu sürecin en somut faydalarından biri oldu. Tüm bunların yanında, temel önceliklerimizden olan veli memnuniyetine katkısı da bu projenin en büyük kazanımları arasında gösterilebilir,” dedi.

227 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön