• 22 Ocak 2021 / Cuma 14:52
Özkan Metin

Özkan Metin

VİKO by Panasonic Bilgi Teknolojileri Direktörü

Uyumsoft’un 20 yıllık tecrübesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ında konumlanmasını sağlayan vizyoner bakış açısı, ERP Sistemlerine ait tüm süreçlerde üstün performans üreten hizmetleri ve müşteri odaklı yaklaşımları, VİKO by Panasonic olarak neden

Özkan Metin

VİKO by Panasonic Bilgi Teknolojileri Direktörü

Son Yazıları

Dünya liderliğini hedefleyen VİKO by Panasonic ile Uyumsoft A.Ş.’nin “Uyumsoft ERP projesindeki başarı öyküsü”

Viko by Panasonic, Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sürecinde, yazılım ve danışmanlıkta sektör liderlerinden Uyumsoft Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri A.Ş. ile işbirliği yaptı. 

VİKO markasının doğuşu 1966 yılına dayanmakta olup, 2014 yılı Mart ayından itibaren dünya teknoloji devi Panasonic Corporation’ın dört grup şirketinden birisi olan Eco Solutions’a bağlı olarak faaliyetlerini yürütmektedir. İstanbul Sancaktepe’de 56 bin metrekare kapalı alana sahip Türkiye’nin sektöründeki en büyüğü olarak tanımlanan endüstriyel tesislerinde, elektrik enerjisinin aktarılması, kullanılması ve daha kolay sunumu amacıyla çözümler üretmektedir. 
VİKO by Panasonic’in ürün gamı içerisinde Elektrik Anahtar ve Prizleri, Grup Prizler, Sigorta Kutuları, Aksesuarlar, Alçak Gerilim Şalt Ürünleri, Elektronik Elektrik Sayaçları, OSOS (Otomatik Sayaç Okuma Sistemleri), Sayaç Otomasyon Çözümleri, Thea IQ Bina Otomasyon Sistemleri, Panasonic Profesyonel El Aletleri ve Yangın Algılama Sistemleri yer almaktadır. Yılda 100 milyon adet anahtar ve priz üretim kapasitesi olan firma, üretiminin %45’ini 70’den fazla ülkeye ihraç etmektedir. 

ERP Sistemleri, kuruluşların müşteri ilişkileri yönetimi ile başlayan, tekliften fiyatlandırmaya, siparişten yıllık bütçe planına kadar çok geniş bir ağı kapsayan sistemler bütünüdür. Dolayısıyla, sisteme tam olarak entegre olabilen kuruluşlar, tüm iş süreçlerini elektronik ortamdan takip edebilme, ölçümleyebilme gibi mükemmel bir kabiliyete sahip olurlar. ERP sisteminin ürettiği yoğun bilginin güvenli bir şekilde saklanması, verinin stratejik ve bütünleşik bir yapıda raporlanabilmesi ise, ancak doğru bir partnerle sürdürülebilir bir başarıyı yakalayacaktır.

Uyumsoft’un 20 yıllık tecrübesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark’ında konumlanmasını sağlayan vizyoner bakış açısı,  ERP Sistemlerine ait tüm süreçlerde üstün performans üreten hizmetleri ve müşteri odaklı yaklaşımları, Viko by Panasonic firmasının neden Uyumsoft’u tercih ettiğinin yanıtıdır. Projede Uyumsoft ERP, insan kaynaklarında Uyumsoft webERP uygulanmıştır. Küreselleşen pazarlardaki artan rekabet, teknolojik altyapı olmaksızın mümkün olamayacaktır. Nitekim kurum ve kuruluşlar geleceklerini markalarına yaptıkları yatırımlarla hazırlamaktadırlar; bu yatırımların kilit noktasını ise yenilikçi ve teknolojik sistemlere sahip olmak oluşturmaktadır. 

Markalaşma yolundaki kuruluşların entelektüel sermayesini arttırması; teknolojik, fiziksel ve finansal yatırımlar ile diğer tüm alanlarda dengeli sonuçlar üretmesi oldukça önemlidir. Bu noktada, ERP projesine henüz başlayacak ya da sistemlerini güncelleyecek firmalara önerimiz, bu alanda tam anlamı ile bütünleşik ve eksiksiz hizmet sağlayan Uyumsoft A.Ş. gibi kuruluşları tercih etmeleridir.   

241 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön