• 22 Ocak 2021 / Cuma 15:04
Yeşim Şahin

Yeşim Şahin

BT Proje Yönetimi Müdürü

Yeşim Şahin, İTÜ Matematik Mühendisliği lisans eğitiminin ardından yine İTÜ’de Mühendislik Bilimleri Sistem Analizi yüksek lisansını tam amlamıştır. 1998 yılından bu yana Migros Ticaret A.Ş’de Bilgi Teknolojileri’nin çeşitli kademelerinde çalışmıştır. Geç

Yeşim Şahin

BT Proje Yönetimi Müdürü

Son Yazıları

e-Dönüşüm ile yılda 7,5 milyon sayfa baskı tasarrufu edildi, kâğıt fatura sayısı yüzde 75 azaldı

FIT Solutions’ı tercih etmemizdeki sebep, e-Dönüşüm® sürecine en başından beri GIB ile yakın temasta bulunarak şekil veren bir firma olması.

FIT Solutions, şirketlerin iş süreçleri ve devlet ile olan ilişkilerinin dijital ortama taşınmasında en çok tercih edilen, Türkiye’nin lider e-Dönüşüm® firmasıdır. FIT Solutions, şirketlere e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-Denetleme, e-Bilet, e-İmza, KEP, e-Mutabakat, e-Ödeme, e-Yedekleme, Süreç Yönetimi ve e-Finansman süreçlerinin düzenlenmesinde iş verimliliğini artıran, maliyet ve zaman yönetimini kolaylaştıran çözümler sunmaktadır. FIT Solutions, AR-GE merkezi ile dünya trendlerini takip etmekte, Türkiye’de kurumsal yazılım ve entegrasyon hizmetleri pazarının gelişimine yön vermektedir. Dijital platform üzerinde, SAP entegre paketler yanında sistem bağımsız çözümler ile şirketlerin kullanmakta olduğu ERP ve muhasebe sistemlerine uygun çözümler de sunarak uçtan uca e-Dönüşüm hizmetleri vermektedir.

Migros, Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesindeki 71 ilde yer alan 1390 mağazası ile her gün 1.750.000 müşterinin hem aklına hem kalbine hitap eden alışveriş deneyimi sunuyor. Migros, 61 yıldır sektörde birçok ilke imza atan, sektörün büyümesine öncülük eden bir kuruluş. İlk barkod, kredi kartı ile ödeme kolaylığı, elektronik yazar kasa sistemi, ilk market markalı ürün, ilk sadakat kart uygulaması ve ilk sanal market sektöre kattığı yeniliklerden sadece birkaçı.
    
Migros Web Tabanlı Çözümler Müdürü Serkan Teoman, FIT Solutions’tan aldıkları hizmet hakkında, “FIT Solutions ile birlikte e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv projelerinde başarılı bir çalışma gerçekleştirdik. Hem kurulum sürecinde hem de sonrasında ihtiyaç duyulan desteği tam olarak aldık. FIT Solutions’ı tercih etmemizdeki en önemli sebep, e-Dönüşüm® sürecine en başından beri GIB ile yakın temasta bulunarak şekil veren, katkı sağlayan bir firma olmasından kaynaklandı. Bu da elbette bizim için güven teşkil etti,” dedi.

FIT Solutions’ın bu çözümleri Migros’a, özellikle operasyon ve arşivleme maliyetlerindeki iyileşmeler ve iş süreçlerinde verimlilik sağlanması açısından önemli katkılar sağladı. e-Dönüşüm® kapsamında Migros, süreçlerinde yaptığı değişiklik ve yenilikler ile, fatura sayılarında ciddi bir artış olmasına rağmen, kullanıcı elinin değdiği fatura sayısında yaklaşık %75 tasarruf sağladı.

Sağlanan tasarrufları değerlendiren Finansal Kontrol Çözümleri Müdürü İbrahim Çobanoğlu, “Biz Migros olarak yeşil perakendeye pek çok katkılar sağlayan bir firmayız. e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv uygulamaları ile tasarruf ettiğimiz yılda yaklaşık 7,5 milyon sayfa baskı tasarrufunun yanında, müşterilerimizin, iş ortaklarımızın ve çalışanlarımızın da dahil olduğu daha pek çok çevre projeleri yürütüyoruz,” dedi.

Migros’un e-Dönüşüm® sonrasındaki çevresel etkileri değerlendiren Migros Talep ve Proje Yönetimi Müdürü Yeşim Şahin, “Ambalaj atıklarının değerlendirilmesi konusunda 2010 yılından bu yana çevreci kiosklarımız sayesinde 8,3 milyon adet ambalaj atığını geri dönüştürdük. Toplanan bitkisel atıklarla denizlerimizin temizlenmesine katkı sağlıyoruz. Ege Orman Vakfı ile Ege’de yanmış ve tahrip olmuş binlerce ağacın yerine sekiz yılda 529.450 fidanlık orman kazandırdık. Entegre atık yönetimi uygulamalarımız, karbon ayak izimizi azaltmak için yaptığımız çalışmalar, enerji tasarrufu uygulamalarımız ve sektörde yine bir ilk olan Leed Gold sertifikalı mağazalarımız yeşil perakendeye katkılarımızın sadece birkaçı,” dedi.

227 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön