• 16 Ocak 2021 / Cumartesi 23:22
İlke Altın

İlke Altın

Satış Müdürü

İlke Altın

Satış Müdürü

Son Yazıları

E-Fatura - Efinans


Türkiye’de kağıt faturada maliyet ortalama 6 TL kadar olup buna kaçırılan yönetsel hız ve fırsatlar eklendiğinde e-Faturanın işletmeler için ciddi oranda avantajları olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca, kağıt ortamdaki ortalama 5 günlük süreç, e-Fatura ile 1 dakikanın altına inebilmektedir. 

e-Fatura arşiv maliyetini azaltırken, ibraz sürelerini de kısaltmaktadır. Fatura kesiminden itibaren otomatik veri kaydı ile muhasebesel işleme ve ödemelerde hata ihtimalini en aza indirir. Verinin, işletmelerin sisteminde çoklu görüntüleme ve hızlı sirkülasyonu, faturaları anında kontrol edilebilir, doğrulanabilir yapar. Online sistem üzerinden ret, onay ve iade ile anlık uyuşmazlık çözümlerini destekler. Kısa sürede tahsilatı sağlar, nakit akışında hız ve öngörülebilirliği arttırır. Tüm bu özellikleriyle şirketlerin operasyonel ve finansal süreçleri için avantajlıdır.
Finansal olarak ise, eFinans’ın gelişime açık yapısı ve ortaklık yapısındaki banka desteğiyle firmalar tüm bu sürece banka uygulamalarını da dâhil edebilirler. eFinans’la çalışan e-Fatura müşterileri Finans Yıldızı, eFinans portal ve Android mobil uygulamasını da kullanarak her yeni elektronik bankacılık uygulamasını kolayca kullanabilir, uçtan uca ticaret döngüsünü otomatikleştirebilir. ERP sistemlerine tam entegre olabilen eFinans ekosistemi, en erken tahsilat ve en geç ödemeyi hatasız sağlar.

eFinans müşterilerine özel olarak Finansbank ile, e-Faturaları ilk defa teminat türleri arasına sokmuş ve e-Fatura karşılığı nakit kredi sistemini başlatmıştır. Artık vade bilgisi taşıyan e-Faturalar ödeme aracı olan çek-senetten bağımsız olarak vadeden önce iskonto edilerek nakde çevrilebilir.
 

241 kez görüntülendi. 26.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön