• 17 Nisan 2021 / Cumartesi 00:38

ERP Projenize ilk adımı, ciddi bir analiz süreci ile atmalısınız.

ERP projeleri bir çok firmanın hayallerini süslese de ,bir çok ERP projesi çeşitli nedenlerden dolayı bir bilgisayar yazılımından öteye geçememektedir. Firmalarda ERP projeleri büyük beklentiler ve heyecanlarla başlar, toplantılar yapılır, ekipler kurulur, ERP tedarikçisi firmalarla beklenti ve ihtiyaçlar paylaşılır. Bu dönem projenin başarısı açısından çok önemlidir, her şeyden önce en büyük kaynağınızın çok iyi organize edilerek sürece hazırlanması, katılımcı olması şarttır. Bu kaynak iyi organize edilemez ise büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Diğer bir faktör danışmanlık hizmeti alacağınız firmadır. Bu firma size sadece bir ERP yazılımı satmamalı, aynı zamanda farklı firma ve sektörlerden gelen know-how’ı da sizinle paylaşmalıdır, vizyonu ile size ışık tutmalı ve sizi kurumsallaşma adına da rakiplerinizden öncelikli duruma getirmelidir. Size lazım olan gözü kara bir proje ekibidir. Bu ekip ikna kabiliyeti yüksek ve kendi kendini motive edebilen pozitif kişilerden oluşmalı, enerjisi ile bu işin yürüyeceğini etrafına gösterebilmeli ve çalışma arkadaşlarını da buna ikna edebilmeli.

İyi motive edilmiş insan kaynağınız, işinin ehli kılavuzunuz ve gözü kara proje ekibiniz hazırsa şimdi ciddi bir analiz süreci ile projenize ilk adımı atabilirsiniz.

238 kez görüntülendi. 06.17.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön