• 16 Ocak 2021 / Cumartesi 23:32
Fatih Takmaklı

Fatih Takmaklı

Finans ve İK Genel Müdür Yardımcısı

Nazilli’de doğan Fatih Takmaklı, Loyola Üniversitesi’nde Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler ile İktisat Bölümlerinden derece ile mezun olup DePaul Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yaptı. Loyola ve DePaul Üniversitelerinden Yönetim ve Liderlik sertifikaları alan Takmaklı Illinois/Rosemont’ta mermer firması kurdu. Loyola ve DePaul Üniversitelerinde Kültürlerarası Türk Kulübü’nün başkanlık ve danışmanlığını yapan Takmaklı, Psi Beta Delta, Phi Alpha Theta, Golden Key International Honor Society and American Society for Public Administration topluluklarında ve DePaul Üniversitesi Büyükşehir Kalkınma Chaddick Enstitüsü’nde üye sıfatıyla yer aldı. Takmaklı’nın dünya gemi koleksiyonuna ait çektiği gemi fotoğraflarına yer verdiği dört kitabı bulunuyor. Takmaklı, ayrıca Amerika’da yayımlanan ilk Türk şiir kitabının da yazarı. 2009’da Türkiye’ye dönen Takmaklı, Uğur Şirketler Grubu’nun Mondial firmasında bisiklet alanında Genel Müdür oldu. 2011’den bu yana Uğur Soğutma’da Yönetim Kurulu Üyesi ve Finans ve İK Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyor.

Fatih Takmaklı

Finans ve İK Genel Müdür Yardımcısı

Son Yazıları

Farkliliklar Oluşturarak Kalici Üstünlükler Sağlama İlkesiyle Yola Çiktik

“Üretim sistemlerinin verimliliğini arttırmak için stoğu, zamanı ve insan gücünü iyi anlamalıydık.”

1954’te Aydın Nazilli’de dondurma makinesi üretimine başlayan Uğur Soğutma, bugün 1800 çalışanı, 832 satış noktası, 240’a yakın yetkili servis merkeziyle 5 kıtada 137 ülkeye hizmet veriyor.

Günlük 3500 soğutucu ve derin dondurucu üretim kapasitesine sahip olan Uğur Soğutma, birçok mamul ve yarı mamulün yanı sıra tasarımlarını da kendi bünyesinde gerçekleştiriyor. Uğur Soğutma, ticari ve ev tipi soğutucularda 200’ü aşkın çeşidiyle derin dondurucudan su sebiline, klimadan şişe soğutuculara, dondurma makinelerinden market dolaplarına uzanan geniş bir ürün yelpazesine sahip.
Farklılıklar oluşturarak kalıcı üstünlükler sağlama ilkesini benimseyen Uğur Şirketler Grubu’nun bünyesindeki Uğur Soğutma, kalitesi, üretim teknolojisi ve çağdaş yönetimiyle alanında dünyanın sayılı şirketlerinden biri.

İleri teknoloji imkânlarına sahip cihazlar ve bilgisayar ağı ile donatılmış Uğur Soğutma, kurduğu TS-EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı doğrultusunda, “Sürekli İyileştirme” ilkesiyle faaliyetlerine yön veriyor. 

Üretim sistemlerinin verimliliğini arttırmak için stoğu, zamanı ve insan gücünü iyi anlamalıydık.

Farklılıklar oluşturarak kalıcı üstünlükler sağlama ilkesiyle iki yıl önce yola çıktığımızda Netsis’i stratejik ortak olarak belirledik. Tüm bilgi sistemi altyapımızı Netsis üzerinde kurgulayarak, alanında en iyi danışmanlarla birlikte dış ticaretten bayi otomasyonuna tüm süreçlerde bütünlük sağladık. 
 
• Şirketlerimiz arasında ve şirket içi süreçlerde ortak dil oluştu.
• Görev tanımları; görevlerin ayrılığı ilkesine göre oluşturuldu. 
• İnsan hatası ve etkisi en aza indi.
• Yalın üretim yaklaşımımız Netsis ve Turquality projelerimiz ile bütünleştikçe hızımız arttı.  
• Stok maliyetleri azaldı.
• Satış, servis gibi süreçler arasındaki olası aksaklıklar önlendi.
• Yasal mevzuat değişiklikleri, zaman alan süreçler olmaktan çıktı.
• İş zekâsı uygulaması ile karar almamız kolaylaştı.
• Üretim verimliliği arttı.
• İş akışı, süreçlerin yönetimi ve doğru iş tanımı kısıtları ile insan ilişkileri düzenlendi. 

Üretim için ihtiyaç duyulan girdileri ve bunlardan elde edilen ürünleri ölçmek, iyileştirmek ve yönetmek için sahiplenerek ve ne istediğinizi bilerek yola çıkılan ERP projelerinde sorun yaşanmıyor.  Birçok mamul ve yarı mamulün yanı sıra ürün tasarımlarını da kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Üretim sistemlerinin verimliliğini arttırmak için stoğu, zamanı ve insan gücünü iyi anlamalıydık. İşletmeler değişen çevre şartlarına hızla uyum sağlamak zorundalar; Pepsi, Coca Cola gibi dünya markası müşterilerimizin taleplerinde esnek üretim büyük önem taşıyor.

Müşterilerin istekleri doğrultusunda ürünü konfigüre ederken, müşterinin istediği ürünü doğru anladıktan sonra geriye sadece sisteme doğru tanımlayıp verileri analiz etmek kalıyor. Bu noktada, Netsis’in ürün konfigüratörü uygulaması ile müşterilerimize sorunsuz hizmet sunuyoruz. Netsis ve iş ortakları ile beraber projeyi daha da ileriye götürmek öncelikli hedeflerimizdendir.

365 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön