• 22 Ocak 2021 / Cuma 14:55
Levent Özdemir

Levent Özdemir

CFO, Mali İşler ve Finans Koordinatörü

Medical Park Sağlık Grubunda 5.5 yıldır çalışmaktayım. Burada CFO olarak görev yapmaktayım. Finans ve mali işlerin tamamından sorumluyum. İşletme eğitimi aldım ve yurtdışında Finans Anabilim Dalında master yaptım. Toplam 20 yıllık kariyerimde bundan önce sırasıyla Türkiye Petrolleri A.O., Bayındır Holding, Turkcell, Arıkanlı Holding şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalıştım. Yine bu şirketlerde CFO ve/veya strateji-yatırımlardan sorumlu olarak yurtiçinde ve yurtdışında birçok projede bulundum. Medical Park öncesi kariyerim Enerji-Telekom ve Kargo sektöründe yoğunlaşmıştır. İş dışında zaman buldukça spor yapıyorum. Bunu yaklaşık 15 yıldır düzenli yapmaya çalışıyorum. Haftada 3-4gün fitness, koşu veya bisiklet yapmaya çalışıyorum. Bunun için sabah 6 gibi spora başlayıp 1-1.5 saat içinde bitiriyorum. Bunun dışında yelken merakım var. Zaman buldukça arkadaşlarımla beraber oluyoruz. Ayrıca belirli zamanlarda motosikletle yurtiçi ve yurtdışı geziler düzenliyoruz.

Levent Özdemir

CFO, Mali İşler ve Finans Koordinatörü

Son Yazıları

Firmamizin İşletme Politikasi, Tamamen Kurumsal Yönetişim Esaslarina Dayanir.

“Uçtan Uca Bütün Operasyon Süreci Oracle İş Uygulamaları Üzerinden Yönetilmektedir.”

Medical Park 2006 yılının Aralık ayında kuruldu. Şu anda şirket CEO, CFO, COO, CSO şeklindeki organizasyon tarafından yönetilmektedir. Ayrıca, Yönetim Kurulu şirket stratejilerini ve yıllık bütçeler ile yatırımlarını onaylamaktadır. Firmamızın kapasitesi 20 hastanede 3000 yatak sayısına ulaşmıştır. İstanbul dışında Samsun, Ankara, Antalya, İzmir, Antep, Elazığ, Ordu, Batman ve Tokat illerimizde faaliyet göstermekteyiz.

Firmamızda toplamda 8000 kişi çalışmaktadır. Finans, İK, Satınalma, IT ve Kurumsal Pazarlama tek bir merkezden yönetilmektedir (Shared Service Center). Firma vizyonu büyük illere büyük hastaneler yapmak ve özellikle bulunmadığımız illerde yatırım yapmak yönündedir. Sektörde kayda değer satınalım fırsatı bulduğumuzda bunu değerlendirebiliriz. Firmamızın işletme politikası tamamen kurumsal yönetişim esaslarına dayanır. Kuruluşumuzdan bu yana IFRS raporlama yapıyoruz. Vergi ve operasyonel süreçte uluslararası firmalardan danışmanlık alarak kendi çalışmalarımızı destekliyoruz. Bütün satınalma ve operasyon süreci ERP üzerinden devam etmektedir. Ayrıca raporlama sistemi de ERP üzerine kurulmuştur. Firma içinde süreçler ile ilgili koordinasyon kurullarında alınan kararlar ERP’ye tanımlanarak sistem sürekli geliştirilmektedir.

Firmamızın birçok çözüm ortağı bulunmaktadır. Bunları hastane tarafında ve işletme tarafında olarak ikiye ayırabiliriz. Hastane tarafında Siemens Healthcare ve GE Healthcare, işletme tarafında ise Oracle ve HP başlıcalarıdır.

Bütün satınalma ve operasyon süreci ERP 
üzerinden devam etmektedir.

İş süreçleri, kurum içerisinde birden fazla fonksiyonu ilgilendirir. Bu nedenle fonksiyonlar ve bölümler üzerinde yer alır. Örneğin, bir şirkette muhasebe bölümü ya da satınalma işlem gerçekleştirebilir. Bu bölümler işlerini süreçler aracılığıyla yapar ama süreçler bölüm veya fonksiyon değildir. Örneğin, satış süreci müşteriyi edinmekle başlayan ve ürün veya hizmetin karşılığını müşteriden tahsil edene dek süren bir dizi aşamayı içerir. Bu nedenle süreçler çok daha geniş bir yapıya sahiptir. ERP uygulamasının avantajı, içerisindeki tüm fonksiyonların entegre bir yapıda çalışmasıdır. Bu özelliğe sahip olmayan bir çözüm, iş süreçlerinin bütününü kapsayamaz. Bu uygulamada bütün iş süreçleri kurumsal yapıya entegre edilmiş olur. Bunun dışında süreçleri ilgilendiren hiçbir aksiyon ERP dışında kalmaz. 

Avantajları: Gelişmiş iş süreçleri (daha hızlı ve efektif), karar destek sistemleri için kolay veri ulaşımı, ileri düzey raporlama, veri madeni analizi, iş süreçlerinin çalışanlar tarafından denetlenme kolaylığı, daha az kâğıt kullanımı, daha iyi bilgi zamanlaması, detaylandırılabilir yüksek bilgi doğruluğu, geliştirilmiş tedarik zinciri, ortak müşteri veritabanı, gelişmiş uluslararası işlemler, bir defa veri girişi, bir servis sağlayıcı (Yazılım şirketi), internet tabanlı uygulamalar, denetim şirketleri vb. üçüncü taraflarca kolay veri analizi.
Zorlukları: Gerçekleştirme süresi, personel eğitimi, entegrasyon, test, bakım, veri dönüşümü, danışmanların performansı, developer bulma sorunu, ERP sonrası depresyon 

Şirketimiz ERP öncesinde standart bir muhasebe programı ve bunun yanında hastane işletim (HIS) programı kullanmakta idi. Bütün sistemi ERP’ye geçirdikten sonra Hastane işletim sistemi ile entegrasyon yaptık. Bütün bunları bir yıl gibi kısa bir sürede yaptık. Bundan sonra Bütçeleme ve iş planı ile ilgili Hyperion Modülünü kurmayı hedefliyoruz. Bu sene yeni TTK’ya göre birçok değişiklik düşünüyoruz. UFRS ve benzeri birçok tanımlama ile hem raporlama hem de muhasebe standartlarında gerekli tanımlamaları (e-fatura, e-defter vb.) yapacağız.
 

328 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön