• 16 Mayıs 2021 / Pazar 20:30

Jean-Claude Walravens - QAD Senior Vice President Jean-Claude Walravens ile Röportaj

“Tutkumuz müşterilerimize avantaj oluşturmaktadır” sloganıyla hareket eden QAD, Türkiye’de sayıları her geçen gün artan uluslararası ve yerel müşterileri için en iyi desteği sağlamaya odaklanıyor.

Otomotiv tedarikçileri, tüketici ürünleri, elektronik ürünler, endüstriyel ürünler, yiyecek- içecek ve yaşam bilimleri ürünleri üreten sektöre özel dikey ERP çözümleri sunan QAD, işletmelerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayacak uzun vadeli ürün yol haritalarının geliştirilmesinde, endüstriyel çözümlerin her biri için müşteri danışma

grupları oluşturarak müşterileri ile yakın şekilde çalışmalar yürütüyor.

Kuzey Amerika’nın yanı sıra, Batı ve Doğu Avrupa, Asya (özellikle Çin) ve Latin Amerika genelinde ciddi pazar payına sahip olan QAD, son yıllarda imalat işleri oluşturma ve altyapı ile ilgili birçok yatırım yaparak Brezilya, Meksika, Tayland, Vietnam, Endonezya ve Ortadoğu Suudi Arabistan’da da güçlü bir büyüme yaşadı. QAD’nin hedefi aynı oranda büyümenin Türkiye içinde gerçekleşmesi yönünde.

CSA Danışmanlık ile EMEA bölgesine bağlı Türkiye’de hizmet veren QAD, Türkiye’de sayıları her geçen gün artan uluslararası ve yerel müşterileri için en iyi desteği sağlamaya odaklanıyor. “Tutkumuz müşterilerimize avantaj oluşturmaktadır” sloganıyla hareket eden QAD’nin EMEA Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Jean-Claude Walravens, tüm kaynaklarıyla bu sektörlere çözüm üretmeye odaklandıklarını vurguluyor.

İSTANBUL, QAD’NİN EĞİTİM MERKEZİ OLACAK
Walravens, Türkiye’nin özellikle eğitimle ilgili çalışmaların odağı olacağını belirtiyor: “QAD çözümleri ve teknolojileri konularında en yeni gelişmeleri içeren birçok eğitimi müşterilerimiz ve iş ortaklarımızın yararına sunarak, İstanbul’da gerçekleştirdik. Doğu Avrupa ve Ortadoğu bölgeleri için İstanbul’da bölgesel bir eğitim merkezi oluşturmayı hedefliyoruz. Örneğin, Mart ayında İstanbul’da iş ortaklarımız için üretim programlama ve kolay uygulamaya koyma metodolojileri üzerine eğitimler gerçekleştireceğiz. Bu eğitimlere Rusya, Ukrayna, Slovenya, Romanya ve Bulgaristan gibi birçok ülkedeki iş ortaklarımız katılacaklar.”

Eğitimli yerel personeller barındıran, yerel iş uygulamaları konularında derin bilgisi olan özel dağıtıcıların piyasalarda daha etkili olduğunu tespit ederek 2008 yılında distribütörlük modeline geçen, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Doğu Avrupa’da yer alan birçok ülkede benzer model ile başarıya ulaştıklarını belirten Walravens, “Aynı başarıyı Türkiye’de yakalayabileceğimize olan inancımızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şu anda Türkiye pazarında 20’nin üzerinde müşteri sayımız bulunuyor, deneyimli ve yeni yetiştirdiğimiz 15 civarında danışman ile çalışıyoruz” sözleriyle QAD’nin Türkiye’deki durumunu özetliyor.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ ÖN PLANDA
Öngörüleri Türkiye’nin üretim konusunda ve özellikle otomotiv sektöründe büyüyeceği yönünde olan Walravens, otomotiv tedarikçileri için komple ERP çözümleri sunmak konusunda güçlü bir geçmişe sahip olan QAD’nin bu bilgi birikimini gerek küresel gerekse yerel müşterilerle buluşturmak hedefinde olduğunu belirtiyor.

Otomotiv sektöründe söz sahibi ve lider konumda yer almak için endüstri ile yakın temas halinde çalışmalar yürüten QAD’nin otomotiv sektöründeki çalışmalarını Walravens şu sözlerle anlatıyor: “AIAG (Automotive Industry Action Group) ve ODETTE tarafından geliştirilmiş olan otomotiv üreticileri ile tedarikçilerine malzeme ve lojistik konularında önerilen standartları ifade eden MMOG/LE (Materials Management Operations Guideline/Logistics Evaluation) otomotiv sektöründe iş yapmanın maliyet ve karmaşıklığını azaltacak öneriler sunuyor. QAD, ABD’de AIAG, Avrupa’da ise ODETTE ile birlikte çalışarak, MMOG/LE standartlarını destekleyecek yöntem ve sistemlerin geliştirilmesi konusunda ilgili kuruluşlarla danışman seviyesinde hizmet veriyor. QAD’nin sunduğu çözümler kadar, MMOG/LE konusundaki hizmet ve eğitimleri de müşterilerinin bu konuda gerekli sertifikayı almaları konusunda önemli faydalar sağlıyor. QAD, küresel OEM kalite satıcı uygunluğu modellerine tam olarak eşleştirme ve şirketlerin müşterilerin gerekliliklerini karşılaması, sertifikasyonlar elde etmesi ve bunları koruması için gerekli eğitimi, modellemeyi ve çözümü sağlıyor.”

BULUT MİMARİSİ (ON DEMAND) VE MOBİL ÇÖZÜMLER
Walravens’in belirttiğine göre, bulut mimarisi üzerinde, güçlü bir teknolojik altyapı ile hizmet veren QAD On Demand, yeni başlayıp büyüyen şirketlerden küresel markalara kadar her ölçekten şirketlerin iş ihtiyaçlarına hizmet etmek üzere tasarlanmış. QAD On Demand ile ilgili “Son dönemde üzerinde hassasiyetle durduğumuz bulut mimarisi stratejimizin önemli bir parçasını oluşturuyor. Son birkaç yıl içerisinde özellikle Kuzey Amerika’da bu ürünümüzle ilgili ciddi bir büyüme gerçekleşti. İleriki dönemlerde küresel pazarda ciddi söz sahibi bir konuma geleceğine inanıyoruz” diyor Walravens.

Mobilite konusunda da son yıllarda çok ciddi atılımlarda bulunan şirket, QAD Store üzerinden müşterilerinin hizmetine sunduğu ürünlerinin akıllı telefonlar, tabletler ve diğer mobil cihazlar üzerinden çalışırlığını sağlanmış durumda. Mobil onay sistemlerini, iş zekâsı raporlamalarını ve analitikler adı altında topladığı görsel ve istatistiksel raporlarının tamamı iPhone, android gibi cihazlar üzerinde çalışıyor.

QAD On Demand’ın pazar payını artırmak ve tablet ya da akıllı telefonlarda kullanılmak üzere QAD Kurumsal Uygulamaların önemli parçalarını etkinleştirmek, küresel üreticilerin gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için dikey çözümler geliştirmek ve müşterilerin etkili işletmeler olması için çalışmaya devam etmek QAD’nin hedefleri arasında.

Jean-Claude Walravens
Senior Vice President,
Europe, Middle East and Africa

272 kez görüntülendi. 03.09.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön