• 16 Ocak 2021 / Cumartesi 23:00

Kalde, Dünyada “Kalici Değer” Yaratmaya Devam Etmekte...

“ERP’den sonra zamanı daha efektif kullanabiliyoruz, müşterinin değişken taleplerine hızlıca cevap verebiliyoruz.”

Kalde olarak, 1977 yılında küçük bir işletme olarak başladığımız ticari hayatımıza, ileri teknoloji ve kalifiye insan gücüne yatırım yaparak yüksek kalitede ürün üretimiyle devam etmekteyiz. Ürün kalitesi ve işletme anlayışı ile sektörde fark yaratan Kalde, 1990’lı yılların sonunda, metal imalatı konusundaki deneyimi, üretim kapasitesi, ihracat gücü ile artık sektöründe dünyanın sayılı sanayi kuruluşları arasındaki yerini aldı. 2000’li yılların sonrasındaki dönemde, Kalde yönetimi olarak, plastik boru ve tesisat sistemleri üzerine yeni yatırımlar yapmak suretiyle, PPR, PE-X, PVC, altyapı ve sulama sistemleri üretim tesisleri yatırımlarını kısa bir zamanda başarıyla tamamladık. Artık tesisat sektöründe bir “Sistem Üreticisi” olarak anılmaya başladık. 35 yıllık kısa bir sürede, 40’ın üzerinde ülkeye ihracat yaparak, Türkiye’nin ilk 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer almayı başardık.

Yüksek kaliteli ürünleri, çözümlerde artan ürün çeşitliliği ve geleceğe yönelik yatırımlarıyla Kalde, dünyada “KALICI DEĞER” yaratmaya devam etmektedir.

ERP’den sonra zamanı daha efektif kullanabiliyoruz, müşterinin değişken taleplerine hızlıca cevap verebiliyoruz.

ISO ilk 500’de yer alan %70 ihracat ağırlıklı bir firma olarak, standart ERP süreçlerinin yanı sıra tüm satış sipariş verilerinin ERP sistemimize otomatik olarak aktarılması, üretimden iş-bitti bildirimlerinin toplanması ve stoklarımızın anlık takibi gibi gereksinimler, abas ERP yazılımını seçmemizdeki sebeplerdendi.

Entegre bir yapı olmasının her alanda faydasını görüyoruz. Örneğin; sürekli kullanılan malzemelerin yanı sıra, çok nadir kullanılan, gözden kaçması mümkün olan malzemeleri bile kontrol edebiliyoruz. Ne, nerede, hangi malzemeden elimizde ne kadar kalmış, ne kadar ihtiyacımız var (tüm lokasyonlarımızda) gibi bilgilere kısa sürede ulaşabiliyoruz. Abas’ı kullanmaya başladıktan sonra mevcut olanaklarla kapasitemiz arttı, üretim planlamamız da hızlandı. Eski yapıda, üretim 
departmanının siparişlerde yapılan değişikliklerden imalata başladıktan, hatta bazen bittikten sonra haberi oluyordu. Bu da yanlış veya eksik/fazla mal üretimine sebebiyet verebiliyordu. Şimdi ise, üretim departmanının siparişlerde yapılan değişikliklerden anında haberi oluyor ve değişiklik hemen uygulanıp üretime müdahale edilebiliyor; böylece gerekli düzenlemelerin çok daha hızlı yapılma olanağı sağlanıyor.

Sonuç olarak; zamanı daha efektif kullanabiliyoruz ve müşterinin değişken taleplerine hızlıca cevap verebiliyoruz.

Müşteriye zamanında, hatasız mal teslimi de müşteri memnuniyetimizi arttırıyor. Biz, hızla büyüyen ve genişleyen bir firmayız. Abas’la birlikte bu ivmeyi istikrarlı olarak devam ettiriyoruz.

247 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön