• 22 Ocak 2021 / Cuma 16:14
Tekin Acar

Tekin Acar

Yönetim Kurulu Başkanı

1953’te Erzurum’da doğdu. Babası inşaat ustası, annesi ev hanımıydı. Okul yıllarında ticaret hayatı başladı. Masraflarını karşılamak için gazete, mısır, su satıyordu. Lisede Akşam Sanat Okulu’nda teknik resim kurslarına katıldı; garsonluk, santral memurluğu, teknik ressamlık yaptı. 1975’te Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. Aynı dönemde gece okuduğu için spor teşkilatında işe başladı. İş seyahatlerinde Türkiye’yi tanıma ve yurtdışı organizasyonlara katılma fırsatını yakaladı. 1979’da, 12 Eylül öncesi siyasetin devlet dairelerindeki olumsuz etkisi nedeniyle, Bisiklet Federasyonu Genel Sekreterliğinden ayrıldı. İstifasında okul yıllarında başlayan ve sürekli artan ticaretle uğraşma isteği etkili olmuştu. Aynı yıl bir yakınının 16 m2’lik bebek mağazasının bir vitrininde parfümeri işine başladı. Kapanmak üzere olan mağaza zamanla tümüyle parfümeriye döndü, artık mağaza tamamen Tekin Acar’ındı.

Tekin Acar

Yönetim Kurulu Başkanı

Son Yazıları

Kozmetik Sektöründe “34 Yıl”...

“Perakendecilik sektörünün yoğun, hızlı ve dinamik yapısına uygun bir şekilde tasarlanmış, kolay ve hızlı işletilen yetkin ERP Sistemi, personelin satış harici iş yükünü azaltarak onların firmanın varlığını sürdürmesini sağlayan noktaya, yani sıcak satışa yönelmelerini sağlamıştır.”

1979 yılından beri kozmetik sektöründe faaliyet gösteren Tekin Acar Cosmetics bugün sektördeki 34. yılını tamamlamış bulunuyor. Kozmetiğe başladığı yıllarda Türkiye’de ithalatın serbest olmaması nedeniyle lüks kozmetik markaları yoktu ve ağırlıklı ıtriyat olarak adlandırılan ürünlerle yerli üretim olan cilt bakım ürünleri ve parfümler satılıyordu.

Turgut Özal döneminde ithalatın serbest bırakılmasıyla birçok yabancı marka Türkiye’ye gelmeye başladı. O zaman yurt içinde kozmetik pazarı çok küçüktü. Ürünler çok kısıtlı mağazalarda satılıyordu. Ancak daha sonra parfümeri zincirleri büyümeye başlayınca zamanla bugünkü büyük zincirler oluştu. Ürün çeşitliliğinin artması, kozmetik ürünler satan mağazaların sayısındaki artış, müşteri bilincinin artması, çalışan kadın sayısındaki artış gibi nedenlerle sektör günden güne büyüdü. 

ERP sistemi personelin sıcak satışa yönlenmelerini sağlamıştır.

Set B’lack İş Çözümleri Platformunda yer alan Set B’lack ERP Sistemi, Tekin Acar ve Şirketler Grubu’nun diğer üyeleri için bir paket program niteliğinde olmayıp tamamen özel bir yazılımdır ve onların hedef süreçlerine yönelik olarak geliştirilmeye uygun bir altyapıya sahiptir. Set Yazılım’ın kurumlara özel ve yapılarına uygun butik çözüm sağlamadaki ve sadece ERP sistemlerinin fonksiyonlarını yerine getirmekle kalmayıp aynı zamanda kurum bütününde değişim mühendisliği ve sistem tasarımı perspektifinde çalışmalar gerçekleştirmekteki başarısı, Tekin Acar Şirketler Grubu tarafından tercih edilmesindeki önemli sebeplerin başında gelmiştir.
Firmalara özgü, onlar için kurgulanmış süreçler ile yenilikçi, daha iyi ve daha hızlı bir sistem yaratan Set Yazılım’ın B’lack İş Çözümleri Platformu uygulamaları, mevcut kullanıcı profilini de göz önünde bulundurarak tamamen kullanıcı dostu arayüzlere sahiptir. Aynı zamanda etkin bir şekilde işletilip yönetilebilen ve son teknolojiyi temel almış bir uygulama olma özelliğini de beraberinde getirmektedir. 

Kuruma özel ve sektörde öncü uygulaması ile de görülmüştür ki, perakendecilik sektörünün yoğun, hızlı ve dinamik yapısına uygun bir şekilde tasarlanmış, kolay ve hızlı işletilen yetkin ERP Sistemi ve Set.Net Mağazacılık uygulamaları, personelin satış harici iş yükünü azaltarak onların firmanın varlığını sürdürmesini sağlayan noktaya, yani “sıcak satış”a yönelmelerini sağlamıştır. 

Kurumsal Kaynak Planlaması kavramından da anlaşılacağı üzere, projeler bütünü, Tekin Acar Büyük Mağazacılığın ve diğer şirketlerin tüm kurumsal süreçlerini içermekle beraber, entegre edilen mağazacılık süreçleri ile de perakende satışa yönelik oldukça zengin bir implementasyon alanına sahiptir.

Uygulamanın son fazında ise her biri ayrı birer sistem olan bu grup şirketlerin ortak bir platformda konsolide edilmesi ve geliştirilmiş B2B ve B2C uygulamaları yer almaktadır.

235 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön