• 22 Ocak 2021 / Cuma 16:02
Şevket Süreyya Çelikkanat

Şevket Süreyya Çelikkanat

Lojistik ve Bilgi Teknolojileri Direktörü

İTÜ Tekstil Yüksek Mühendisliği mezunu olan Şevket Süreyya Çelikkanat 1973 doğumlu ve iki çocuk babasıdır. 20 yılı aşan çalışma hayatında tekstil üretim ve perakende firmalarında lojistik ve bilgi teknolojileri başta olmak üzere yöneticilik görevlerini üstlenmiştir. Uzun yıllar Zorlu grubunda çalışmış ve son 4 yılında Zorlu USA Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlendikten sonra Türkiye’ye kesin dönüş yapıp 2008 yılı sonunda Ayaydın-Miroglio Grubunda Lojistik ve Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak çalışmalarına başlamıştır. Grubun dış kaynak kullanımı ile lojistik operasyonlarını yeniden yapılandırma ve Nebim V3 ERP sisteminin geçişi projelerini yönetmiştir. 2012 yılında İpekyol ve Twist markalarının online satış projeleri ERP ve Lojistik firma IT sistemleri ile entegre çalışacak şekilde tamamlanmıştır. Bugünlerde uluslararası etkinliklere yoğun şekilde katılarak gelişmeleri izlemekte ve pazarın lider markalarına sahip Ayaydın-Miroglio grubunun offline ve online perakendecilikteki rekabet gücünü pekiştirme odaklı, online satış kanalı üzerinden mağaza stoklarının satılması, mobil online uygulamaları, CRM projeleri üzerine çalışmalarını yürütmektedir. Çocukları ile kaliteli zaman geçirmek işten arta kalan zamanın ana önceliği olup vakit buldukça her türlü tamir, bakım ve özellikle ahşap ev eşyaları yapımına eğilmekte ve fırsat buldukça uzun tempolu bisiklet turları yapmaktadır.

Şevket Süreyya Çelikkanat

Lojistik ve Bilgi Teknolojileri Direktörü

Son Yazıları

Kurulduğu Günden Bugüne Pazar Konumunu En Kisa Sürede Pekiştiren Markalar Arasinda İlk Siralarda Yer Aldik.

“Anahtar kullanıcıların katılımı ve sürekli desteğinin sağlanması, ayrıca üst yönetimin projeyi sahiplenmesi kurumumuzda başarıyı getirmiştir.”

İpekyol, Twist ve Machka markaları ile 150’nin üzerindeki mağazasında yüz binlerce kadının farklı beğenilerine seslenen Ayaydın&Miroglio Grup, Türk hazır giyim sektörünün saygın ve köklü kurumlarından biridir.

En çok arzu edilen kadın giyim ürünlerini ve aksesuarlarını tasarlayan, yurtiçi ve yurtdışındaki mağazalarında farklı alışveriş deneyimleri yaşatan, modern kadının yaşam tarzına ilham veren, çok uluslu birer marka olma hedefiyle ilerleyen grubun amiral gemisi İpekyol 1986 yılında kuruldu. O günden bugüne İpekyol, yüksek ürün kalitesi yanında zincir mağazalaşmanın da etkisiyle, Türkiye’de en hızlı kabul gören ve pazar konumunu en kısa sürede pekiştiren markalar arasında ilk sıralarda yer aldı.

Elde edilen bu başarı, bilgi ve deneyimle, 1997 yılında, daha genç ve alternatif giyinmeyi seven kadınlar için Twist markası kurularak grup bünyesine dâhil edildi.

2004 yılında ise grubun üçüncü markası olan Machka hayata geçirildi ve dünya çapında tanınmış moda tasarımcıları Ece-Ayşe Ege/Dice Kayek ile başarılı bir işbirliği gerçekleştirildi. Ece-Ayşe Ege tarafından hazırlanan feminen ve post romantik Machka koleksiyonu Türkiye’nin ilk ‘pret-a porter’ markası olarak Türk tekstil sektörünün yapı taşlarından birini oluşturdu.

2007 yılında, Ayaydın Grubu hazır giyim sektöründe ülkenin en saygın kuruluşlarından biriydi. Bu yıl içinde ivme kazanan gelişmelerin ardından, 2008 yılında köklü bir hamleyle kurumun gelecek rotasını değiştiren dev bir ortaklık gerçekleşti: Ayaydın Grubu ve İtalyan devi Miroglio dev bir ortaklığa imza attılar; bir başka deyişle Ayaydın-Miroglio’yu yarattılar.

Anahtar kullanıcıların katılımı ve sürekli desteğinin sağlanması, ayrıca üst yönetimin projeyi sahiplenmesi kurumumuzda başarıyı getirmiştir.

Grubumuzda 2012 yılbaşından bugüne Nebim V3 ERP başarı ile kullanılmaktadır. IT departmanından 7 kişilik ekibimizin katılımı ile gerçekleştirilen projede 20’nin üzerinde anahtar kullanıcı projede çok yoğun görev almıştır. ERP, IT’den öte bir İŞ projesidir. ERP Projelerin başarısı ve bunun sürekliliğinin anahtarı da budur. Anahtar kullanıcıların katılımı ve sürekli desteğinin sağlanması, ayrıca üst yönetimin projeyi sahiplenmesi kurumumuzda başarıyı getirmiştir. Gerek üretim tesisimizde ve genel merkezimizdeki gerekse mağazalarımızdaki tüm iş ihtiyaçlarını V3 ile karşılayabilmekteyiz. Perakende bilinen en dinamik sektörlerden biri olarak IT altyapılarında da bunu diretmektedir. Nebim hazır giyim perakendeciliğine özel tecrübe ile üretilmiş dikey bir ERP çözümü olarak, daha yatay ERP çözümlerine kıyasla iş ihtiyaçlarını çok daha yüksek oranda hazır paket yetenekleri ile karşılayabilmektedir. Tüm perakende ERP çözümünün tek bir veri tabanında ve tek bir yazılımla yönetilmesi de yazılım bakım ihtiyaçlarını önemli ölçüde azaltmaktadır. Diğer hiçbir yerel ya da global ERP paketinde olmayan real-time mağaza POS çözümü de Nebim’in en güçlü yanlarından birisidir. Bu özellik bize mağaza stoklarımızı anlık olarak izleyebilme ve hatta online satış sitemiz üzerinden mağaza stoklarımızı da satabilme fırsatı kazandırmıştır. EBA İş Akışı programımız, EKOL Lojistik, Web Sitelerimiz  ve V3 ERP altyapısı entegre bir şekilde çalışmakta; hem operasyonel esneklik hem de mali denetime açık bir kayıt disiplini birlikte yönetilebilmektedir. Raporlama ihtiyaçları V3’ün ek bir uyarlama gerektirmeden beraberinde gelen veri ambarı ve portal altyapıları ile karşılanmakta olup moda firmalarının ihtiyacı olan ileri dönem ürün planlama yapısı da V3’ün iş ortaklığı içinde olduğu Cognos TM1 platformunda oluşturulmaktadır. Tüm bunları bir araya getirdiğimizde, V3 ERP yapısını kurumumuzun İŞ ihtiyaçlarına en iyi karşılık olarak görüyoruz. 

222 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön