• 22 Ocak 2021 / Cuma 16:19
Özalp Ahmet Tık

Özalp Ahmet Tık

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kıdemli Müdürü

Ankara Üni. Fizik Müh., İstanbul Üni. İşletme İktisadı Enst. CPIM Programı, Bilgi Üni. MBA eğitimlerini tamamladı. 1999 yılında Genpa’da Internet Uygulama Geliştirme Uzmanı olarak iş hayatına başladı. Grup içerisinde Analist Yazılım Uzmanı, Yazılım Gelişt

Özalp Ahmet Tık

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Kıdemli Müdürü

Son Yazıları

Kurumsal Kaynak Planlamamızı eBA ile yönetiyoruz

Bimser proje yöneticisinin ilk günden beri hiçbir şekilde iletişimini koparmamasından kaynaklı oluşan kurumsal hafıza ve ilişki seviyesi nedeniyle, alınan destek seviyesini mükemmel olarak nitelendirebiliriz. 

1965 yılından günümüze Dr. Zeynel Abidin Erdem liderliğinde çeşitli sınai ve ticari ürünlerin ithalatı ve pazarlaması alanında faaliyette bulunan grubun 1978 yılında ticari faaliyete başlayan şirketi GENPA, 1993 yılında GSM teknolojisinin Türkiye’ye gelişi ile iletişim dünyasına da kapılarını açmıştır. Teknolojik ürün, hizmet ve yeniliklerin yayılımını sağlamada öncü olarak hareket eden GENPA Telekomünikasyon, ERDEM GRUP’un lider kuruluşu olmuştur. GENPA, Türkiye distribütörü olduğu Samsung cep telefonu, tablet ve aksesuarlarının; LG, General Mobile, HTC, Sony, Vestel, Casper, Alcatel, Microsoft, Lenovo, Asus, ZTE, Huawei, Nokia ve Turkcell marka cep telefonu ve tabletlerin toptan ve perakende satış ve dağıtımının yanı sıra Turkcell işbirliğiyle Apple iPhone cep telefonu, iPad ve aksesuarlarının toptan ve perakende satış, dağıtım ve teknik servis hizmetini vermektedir. 

Şirket içerisindeki süreçlerin birbirleri ile olan etkileşiminde yaşanan aksaklıklar, bir sürecin kurumsal kaynak planlama uygulamalarında yaşam döngüsünü geliştirmenin yüksek maliyetleri, uzak ofisler arasında iletişim esnekliği açısından yaşanan sorunlar, dünyanın dijital işleyişe doğru yönelen iş yapma trendleri sebebiyle bir BPM yani iş süreçlerin yönetim uygulamasının kullanılma ihtiyacı doğdu.  eBA’nın tercih edilmesinin en büyük sebeplerinden biri kurumsal kaynak planlama üzerinden yapılacak olan bir sürecin hayata geçirilme maliyetinin dörtte bire indirme durumunun matematiksel olarak kanıtlanmış olmasıydı. Tabi görsel bir tasarım aracına sahip olması,  görsel olmasının yanı sıra arka planda kod yazmak için bir ortamının bulunması entegrasyon için bir API içermesi, web tabanlı olması ürünün tercih edilmesinde önemli rol oynadı. Bimser’in % 100 Türk sermayesine sahip bir şirket olması, kullanıcı dostu ara yüzlere sahip olması, rakiplerine oranla çok daha anlaşılır menüler içermesi, hizmet kalitesinin yüksek olması ve Bimser firmasının çözüm odaklı yaklaşımları tercih sebebimiz oldu.

Projenin kuruma en büyük katkısı dijitalleşme süreci açısından erken yol alma ve maliyet etkin yönetim şeklinde oldu. Uygulama altyapı kurulumu, LDAP entegrasyonu olarak kolay ve yönetilebilir bir yapıya sahip olmasından dolayı, yaklaşık 1 haftalık süreç sonunda iç kaynaklar süreç geliştirebilir konuma geldi.

Bimser proje yöneticisinin ilk günden beri hiçbir şekilde iletişimini koparmamasından kaynaklı oluşan kurumsal hafıza ve ilişki seviyesi nedeniyle, alınan destek seviyesini mükemmel olarak nitelendirebiliriz. 

197 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön