• 17 Ocak 2021 / Pazar 00:13
Suzan Volkan

Suzan Volkan

Operasyon Müdürü ve Sistem Analisti

Lignadecor ailesine 1993 yılında katıldım. Uzun yıllar Mali İşler Müdürlüğü görevini yürüttükten sonra Operasyon Müdürlüğü görevine getirildim. Bu görevimin yanı sıra, Sistem Analistliğini yürütmekteyim. Özellikle üretime geçişimizle birlikte bu görevimin daha çok zamanımı aldığını söyleyebilirim. Bir kızım ve bir oğlum var, anneleri olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Onlarla ilgilenirken iş stresinden tamamen uzaklaşıyorum, ailemin desteği benim için motivasyon kaynağı. Toprak ve bitkiyle uğraşmak en büyük hobim. Bahçecilikle ilgili eğitimler alıyor, fuarlarını hiç kaçırmamaya çalışıyorum. Doğa ve tarih gezileri yapmayı seviyorum, özellikle Karadeniz yaylalarına çıkmak benim için adeta bir tutku... Hobilerin ve bu tür faaliyetlerin, yöneticilere, hızlı karar verip uygulayabilme, analitik düşünme, zamanı iyi yönetme ve takım çalışması becerisinin kazanılması konusunda olumlu yansımaları olduğuna inanmaktayım. Operasyon ve Bilgi İşlem olarak, toplamda 35 kişilik ekibimle birlikte, ERP kültürünü şirketimizin tüm birimlerinde başarıyla çok sağlam ve kararlı bir şekilde yaşattık. Başarımızın sırrı ekip çalışmamız ve Yönetim tarafından her zaman desteklenmemiz olmuştur.

Suzan Volkan

Operasyon Müdürü ve Sistem Analisti

Son Yazıları

Lignadecor Tüm Süreçlerini Erp İle Yönetiyor

“Başarımızın sırrı ekip çalışmamız ve her zaman Yönetim tarafından desteklenmemiz olmuştur.”

1989 yılında İstanbul’da kurulan Lignadecor, sektördeki faaliyetine dekoratif laminat ithalatıyla başladı. İlerleyen yıllarda ürün yelpazesine “emprenyeli dekor kâğıdı” ile “melamin ve PVC, ABS, PMMA kenarbantları” katıldı. 1999 yılında firma yönetiminin hizmet ve ürün alanlarını genişletme yönünde aldığı karar doğrultusunda, Dudullu Organize Sanayi’deki  üretim tesisimiz kuruldu. 

Lignadecor olarak, 330 kişilik bir ekiple, iç ve dış pazarlara hizmet vermekteyiz. 84 milyon metrekarelik emprenyeli dekor kâğıdı üretim kapasitesi ile Doğu Avrupa’nın en büyük üretim tesisine sahibiz. 40’tan fazla ülkeye ihraç etmiş olduğumuz ürünler Lignadecor satışlarımızın önemli bir kısmını oluşturmaktadır. İhracat yaptığımız bölgeler arasında Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Kanada, Rusya, Kuzey Afrika ve Balkan ülkeleri yer almaktadır.

2011 yılı içerisinde üretim kapasitesini artırarak istikrarlı bir büyüme kaydeden Lignadecor, öncelikli olarak müşteri memnuniyeti ve servis kalitesine önem vermektedir. En son teknolojiye uygun olarak donatılmış tesisi, yenilikçi bakış açısını ve dinamizmi yansıtmaktadır. Tüm faaliyet alanlarında süreç yaklaşımı ve verilere dayalı analizler ile yüksek verimliliği ve sürdürülebilirliği sağlamaktadır.

Lignadecor tüm süreçlerini ERP ile yönetiyor.

Üretime geçişle birlikte kullanmış olduğumuz tüm yazılımları ERP çatısı altında toplama kararı aldık. İşletmemizin temel işlemlerini ve kaynaklarını entegre bir sistem altına alarak doğru ve güvenilir veriyi toplamak, izlenebilirlik, stok yönetimi, maliyetlerin ve verimliliğin hedef kriterlere çekilmesi amacımızdı.

Bugün artık kayıtlar daha ürün tasarım aşamasındayken reçetelerin oluşturulmasıyla başlayıp sipariş, planlama, üretim ve sevkiyata kadar devam etmektedir. Özellikle geniş ürün yelpazemizde kod ve reçete açmaktaki zaman kaybını önleyerek sipariş sürecini kısalttık. Verileri üretim hatlarından touch panellerle topluyor, sonrasında el terminalleri ile dolaşımını sağlıyoruz. Bazı makinaların PLC yazılımlarını ise sisteme online entegre ettik. Anında veri toplamak verimliliği ve performansımızı ölçebilmemize, çabuk ve sonuç odaklı kararlar alabilmemize yardımcı oluyor. Ürün veri güvenilirliği ve izlenebilirliğini başarıyla gerçekleştiriyoruz.

Kâr marjlarının çok düşük olduğu günümüzde, verimliliği yükseltmek kaçınılmazdır. Ancak böyle bir sistemde verimliliği ve hizmet kalitesini artırılabilir, en önemlisi sürekliliği sağlayabiliriz. 

Ana paket olarak LOGO Tiger Enterprise, üretim ve ambar otomasyonu içinse LOGO ile online çalışan Quantum yazılımını kullanıyoruz. LOGO platformu ERP için bize uygun zemin sağlamıştır. Yönetimin bize verdiği destek çok önemliydi, bu sayede çabuk ilerleyebildik. Şu anda Quantum’u yazan Bisod Bilgisayar ve LOGO çözüm ortağımız Aryada Yazılım dışında bünyemizde 4 kişilik bir ekip ile sistemi yönetmekteyiz.

341 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön