• 16 Nisan 2021 / Cuma 22:18

Mali İşler bölümümüz, ERP sayesinde birçok bilgiye kavuşmanın memnuniyetini yaşıyor.

Çelik Dizel Otomotiv, 1984 yılından beri ISUZU araçlarına yönelik 4S statüsünde hizmet vermektedir. Şirketimizde araç satış, satış sonrası hizmetleri, yedek parça ve 2. el araç satış olmak üzere 4 bölüm ve 50 kişilik personelimiz vardır. Firmamız, bilgisayar ile ilk defa 1988 yılında tanıştı.

Başlangıçta sadece stok takibi ve fatura kesme maksadıyla kullanmaya başlamıştık. Mali müşavirlik hizmetini ise dışarıdan alıyorduk. 1989 yılında geliştirdiğim bordro programını da kullanmaya başlayarak, bilgisayar ile olan iletişimimizi artırmış olduk. O yıllardaki bilgisayar yazılımları belli konular üzerinde duruyorlardı: Araç Servis Yönetimi’ni manuel yöntemlerle yapıyorduk. Tüm bölümlerimize ilişkin tek bir takip sistemi hayal ediyorduk, ancak her bir bölüm için ayrı yazılımlar kullanıyorduk.

2003 yılında tüm iş süreçlerimizi içeren ve muhasebe düzenimizi de sağlayan ERP sistemine geçiş yaptık. Artık firmamızda anlık olarak kâr/zarar durumumuzu izleyebiliyoruz. Bu sistemle raflarda duran yedek parçaların bir maliyeti olduğunu öğrendik. Muhasebe ve finans bölümümüz, bu sistem sayesinde bir aracın veya yedek parçanın satın alma ve satış süreçlerinin sisteme işlenmesiyle birçok bilgiye kavuşmanın memnuniyetini yaşıyor. 1988 yılında başlayan maceramız, şu an 25’e yakın kullanıcılı ERP sistemiyle devam ediyor.

266 kez görüntülendi. 06.17.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön