• 22 Ocak 2021 / Cuma 14:49

“Mikro ERP Çözüm Odaklı Bir Sistem. Mikro ERP’yi Tercih Etmemizin Başlıca Nedeni Bu Oldu

Muhasebe programı ile başladığımız işbirliğine; bugün tüm e-Dönüşüm süreçlerimizi e-Mikro altyapısı üzerinden yürüttüğümüz ve bize zaman ve maliyet tasarrufu sağlayan son derece geniş bir kapsamda devam ediyoruz.

Türkiye’deki yapı sektörüne 1989’dan beri modern mimarinin malzeme ve uygulama yöntemlerini başarıyla sunan Aspen Yapı ve Zemin A.Ş., büyümesini sürdürerek sektördeki lider marka konumunu güçlendiriyor. Asma tavan, bölme duvar ve zemin sistemleri olarak 3 ana başlık altında yer alan Aspen ürünleri, her türden ihtiyaç ve beklentiye cevap vermeyi hedefliyor. Dünya yapı sektörünün dev markalarıyla yapılmış distribütörlük anlaşmalarından beslenen bu ürün yelpazesi, sektör profesyonellerine yüzlerce farklı kombinasyon oluşturma olanağı sunuyor. Üretimini Eskişehir Metal Asma Tavan, Sakarya Bölme Duvar ve Yükseltilmiş Döşeme Üretim tesislerinde gerçekleştiren Aspen, sertifikalı yurtiçi üretim sürecinde son teknolojiyi kullanıyor.

İyi İş Süreçleri İçin Mikro Yazılım’ı Seçtiler
Geniş ürün yelpazesi ve birbirinden farklı lokasyonlarda gerçekleşen operasyonel süreçlerin yönetimi için DOS tabanlı bir muhasebe sistemi kullanan Aspen, bu sistemin ihtiyaçlarını karşılamadığını görünce etkin bir ERP sistemi arayışına girdi.

Bu süreçte, sektöründe başarılı olmuş ve pazarda kullanım oranı yüksek olan yazılım firmaları ile görüştüklerini belirten Aspen Genel Müdürü Ertuğrul Gündoğdu, yerli bir yazılım ararken tercihlerini neden Mikro Yazılım’dan yana kullandıklarını şöyle sıraladı: 
“Mikro Yazılım’da her şey online ve entegre çalışıyor. Böylece, bilgilerin hemen görüntülenip değerlendirme yapılması ve maliyet muhasebesinin kusursuz şekilde ilerleyerek hatasız işlenmesi sağlanıyor. 

Parametrik yapıların oluşturulması, iş süreçlerinin gözden geçirilmesi, program üzerinde yapılması gereken değişikliklerin Mikro Yazılım ekibi tarafından da hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi bize büyük avantajlar sağladı. Diğer taraftan Mikro ERP projesi çözüm odaklı. Gerçekleşen eğitimler, bir ERP yazılımının özelliklerinin anlatılmasının ve personele öğretilmesinin yanı sıra, firmanın ihtiyaçları doğrultusunda değişmesi gereken iş süreçlerinin ortaya çıkmasına ve altyapısal düzenlemelere gidilmesine de olanak sağladı.

Örneğin, Mikro Yazılım ekibinin önerileri ile etkin bir ‘Masraf Yönetimi Sistemi’ de oluşturduk. Bu sayede giderlerimizi istediğimiz şekilde analiz edip büyüme adına önemli kararlar verebilme yeteneğine de sahip olduk.”

Proje Süreçleri
Merkez ofiste verilen start sonrasında sırası ile yaklaşık altı aylık dönemde Bölme Duvar Üretim Tesisi ve Eskişehir Metal Asma Tavan Üretim tesislerinde de ‘Mikro My e-RP’ kullanımı hayata geçirildi.

Projenin birinci fazı olan ticari modülün, MRPII altyapısına da olanak sağlayacak şekilde tasarlanması ve devreye alınması sağlandı. 
İkinci faz olan üretim, yani MRPII’nin de aktif edilmesine geçildi. Mikro ERP sayesinde, merkez ofis ile üretim proseslerinin gerçekleştirildiği ve müşteri sevkiyatlarının yapıldığı üretim tesislerinin aynı platform üzerinde ortak bir ERP yazılımı kullanması mümkün oldu. 

Satış, satın alma, finans, ithalat, ihracat ve muhasebe süreçlerini ERP sistemine geçirirken departmanlar ve gider çeşitleri bazındaki ihtiyaçlar doğrultusunda mukayeseler yapabilen raporlar ve analizler hazırlandı.





219 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön