• 24 Ocak 2021 / Pazar 08:09
Doruk Özkan

Doruk Özkan

Genel Müdür

23 Nisan 1991 İstanbul, Beşiktaş doğumludur. Bahçelievler Özel Elit Gençler Koleji’nden mezun olduktan sonra Avusturya Viyana Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümünü kazanıp eğitimine orada devam etti. 2013’te Ajans Press Uluslararası İliş

Doruk Özkan

Genel Müdür

Son Yazıları

Muha sebe programı ile başladık, 12 yılda tüm e-Dönüşüm süreçlerimizi Mikro Yazılım ile tamamladık

“Muhasebe programı ile başladık, 12 yılda tüm e-Dönüşüm süreçlerimizi Mikro Yazılım ile tamamladık.”
- Doruk Özkan, Ajans Press Genel Müdürü

 Ajans Press, 1953 yılında Bunt Kupür Derleme Firması adıyla kuruldu. Uzun yılların birikimine işaret eden bu tarih, gazetecilik alanındaki büyük atılımların yaşandığı yıllara da denk düşüyor. Medya sektöründeki gelişmelere paralel bir biçimde kendini yenilemeyi başaran firmamız, 1975 yılında Erol Özkan tarafından satın alındı ve ismi Ajans Press olarak değiştirildi. Ajans Press, sadece birkaç yıl içinde sektörün öncüsü haline geldi.

1992 yılında Ajans Press’in yönetimini Mehmet Ali Özkan devraldı. Bu tarihte anonim şirket kuruluşu ve isim tescili gerçekleşti. 1992’den beri firma yoluna Ajans Press Medya Takip Merkezi A.Ş. olarak devam etmekte.

Medya takip sektörünün en saygın uluslararası örgütleri olan Uluslararası Kupür Büroları Federasyonu (FIBEP), Uluslararası Radyo Televizyon Takip Derneği (IABM) ve Uluslararası İletişim Ölçme ve Değerlendirme Birliği (AMEC) üyeliklerine imza atarak dünyanın önde gelen medya takibi şirketlerinin arasına girdi. Kaliteli ve hızlı bilgi için ülkemizi uluslararası camiaya, uluslararası camiayı da ülkemize taşıyan bir köprü oldu. 

Ajans Press Genel Müdürü Doruk Özkan, Mikro Yazılım ile işbirliklerini şöyle anlatıyor: “2004 yılından bu yana Mikro Yazılım kullanan Ajans Press, Mikro Yazılım ile işbirliğine ilk olarak muhasebe programı ile başladı. Sonrasında şirketimizin tüm kaynaklarını verimli şekilde yönettiğimiz Mikro ERP’ye geçiş yaptık. 12 yıllık işbirliğimiz süresince bize tüm süreçlerimizde koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile destek verdiler. Mikro Yazılım’ı baştan bu yana tercih etmemizin nedeni programın kullanıcı dostu ve sorunsuz olmasıdır.

Muhasebe programı ile başlayan sürecimize, şu anda tüm e-Dönüşümümüzü Mikro Yazılım ile gerçekleştirerek devam etmekteyiz.

Mikro’nun e-Dönüşüm hizmetleri olan e-Mikro hizmetlerini 2016 yılı itibarıyla kullanmaya başladık. Hali hazırda aylık yaklaşık 500 adet e-Fatura ve 400 adet e-Arşiv faturası iletim işlemini e-Mikro hizmetlerini kullanarak gerçekleştirmekteyiz. e-Mikro sayesinde kâğıt fatura düzenlemenin getirdiği zaman kaybı ve maliyetten kurtulup gelen ve giden faturalarımıza çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilmekteyiz. Kullanmakta olduğumuz e-Mikro hizmetleri sayesinde ödeme, teyit ve muhasebe gibi süreçlerimiz çok daha basitleşerek en üst seviyede kontrol altına alınmıştır. Ayrıca, Mikro Yazılım’ın ücretsiz olarak sunduğu saklama hizmetiyle tüm faturalarımız 10 yıl boyunca Mikro Yazılım güvencesiyle saklanarak güvence altına alınmaktadır.

İşimizi kolaylaştıran ve muhasebemizin sorunsuz işleyişini sağlayan Mikro Yazılım’ı tüm firmalara öneriyoruz.” 

199 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön