• 22 Ocak 2021 / Cuma 16:12
Ferhan Özerson

Ferhan Özerson

Yazılım ve Sİstem Geliştirme Müdürü

1991 yılında ODTÜ Ekonomi Bölümünden mezun oldu. OYAK Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Bölümünde Yazılım Geliştirme Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Ocak 1999’da Aksa Akrilik Kimya Sanayii Bilgi İşlem Bölümünde Yazılım Uzmanı olarak başladığı görevine, 2000 yılında gerçekleştirilen Oracle EBS uyarlama projesinde Finansal Modüllerden Sorumlu Analist olarak devam etti. Daha sonra Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.’de sırasıyla Sistem Geliştirme Uzmanı ve Sistem Geliştirme Şefi olarak çalıştı. İnsan kaynakları, Siebel Çağrı Merkezi ve Kampanya Yönetimi, Exadata üzerinde 11.5.10 sürüm yükseltme projelerini yönetti. Mayıs 2013’den bu yana Yazılım ve Sistem Geliştirme Müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

Ferhan Özerson

Yazılım ve Sİstem Geliştirme Müdürü

Son Yazıları

Teknosa’nin Herkes İçin Teknoloji Felsefesi...

“Bilimsel perakendecilik yolculuğunda önemli mesafeler kateden Teknosa, perakende sektöründeki bilgi yönetimi konusunda öncü konumunu sürdürmeyi hedefliyor.”

Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. bünyesinde kurulan Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., teknoloji ürünlerini en uygun fiyat ve en iyi hizmet kalitesi ile tüketicilere sunmayı amaçlayan bir teknoloji perakende zinciridir. 2000 yılında 5 mağaza ile Türkiye’deki ilk teknoloji mağaza zinciri olarak faaliyete başlayan şirket, bugün 77 ilde 290’ın üzerinde mağazasıyla hizmet vermektedir. Teknosa, kısa bir zamanda istikrarlı bir şekilde büyümüş; yaygınlığı, hizmet kalitesi, güvenilirliği, hızı ve ürün çeşitliliği sayesinde Türkiye’nin en yaygın teknoloji perakendecisi konumuna ulaşmıştır. Teknosa bugün, konusunda uzman 4000’e yakın çalışanıyla hizmet kalitesini ve ürün çeşitliliğini artırmakta; 147 bin metrekarenin üzerinde toplam satış alanı ve geniş ürün yelpazesi ile tüketicilere farklı ve keyifli bir alışveriş ortamı sunmaktadır. 

“Herkes için teknoloji” felsefesi ile Türkiye’nin dört bir yanında teknolojiyi tüketicilerle buluşturan Teknosa, Mayıs 2012’de halka arz edilmiş ve hisseleri İMKB’de işlem görmeye başlamıştır. 2012 yılında 2.3 milyar TL ciro ve 50 milyon TL kâr başarısına ulaşan Teknosa, Teknoloji Perakendesinde açık ara liderliğini sürdürmenin yanında, Türkiye Perakende sektörünün de en büyük oyuncularındandır.

Teknosa bilişim projeleriyle perakende satış sektöründe öncü konumunu sürdürmeyi hedefliyor.

2000 yılında kurulan Teknosa, o gün itibariyle web teknolojilerini en yetkin kullanan ürün olan Oracle uygulamalarını kullanma kararı ile ticari hayatına başladı. İlk etapta 5 mağaza ile yola çıkan Teknosa, Oracle finans ve lojistik uygulamalarını kullanıma aldı, ek bir mağazacılık çözümünü kendi ekibi ile geliştirdi. 
2007 yılında genişleyen mağaza sayısı ve kompleks dağıtım ihtiyacı nedeni ile, bilimsel perakendecilik çalışmaları kapsamında Oracle perakende uygulamalarını kullanıma aldı. Oracle ticari perakende operasyon sistemi, Oracle dağıtım ve rafta yenileme sistemini hayata geçirdikten sonra, 2010-2011 yıllarında Oracle mağaza alan yönetimi ve Oracle kategori planlama çözümlerini kullanıma aldı. 

Oracle perakende yönetimi çözümlerine paralel olarak Siebel CRM ürününü de kullanıma alan Teknosa, müşteri odaklı yapısını geliştirdi. 2012-2013 yıllarında yapılan bilimsel perakendecilik projeleri ile müşteri–ürün–lokasyon arasındaki ilişkiyi çözümleyen Teknosa, her bir mağazada, o mağazanın müşterisine özgü doğru ürünü barındırma konusunda yüksek bir beceri sağladı. 

Önümüzdeki dönemde doğru ürünü doğru sayıda bulundurma amacıyla Talep Tahminleme ve hayat döngüsünü bitiren ürünü doğru fiyatla satma amacıyla Fiyat Optimizasyonu projeleri yapmayı planlayan Teknosa, perakende sektöründeki bilgi yönetimi konusundaki öncü konumunu sürdürmeyi hedefliyor.

241 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön