• 16 Ocak 2021 / Cumartesi 23:24
Işık Kaftan

Işık Kaftan

Yönetim Kurulu Üyesi

1967 yılında İzmir’de doğdu. Lise eğitimini Türk Koleji’nde tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Satış ve Pazarlama Bölümünden mezun oldu. Eşi ve kızını trafik kazasında kaybettikten sonra aile şirketi olan Işık Kalıp’ta 1993 yılında çalışma hayatına başladı. Dış ticaret kursları ve eğitimleri aldıktan sonra şu an itibariyle firmada satış, pazarlama ve finansman konusunda üst düzey yönetici olarak görev almaktadır. İş yaşamı dışında Türkiye Odalar Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulunda da görev almıştır. Mesleki kariyerinin yanı sıra Transformal Nefes Eğitmeni Sertifikasına sahip olan Işık Kaftan, iş yaşamı dışında yurtiçinde ve yurtdışında birçok seminer ve etkinliğe eğitmen olarak katılmaktadır. Bunun yanında aldığı eğitimleri iş yaşamında ekip arkadaşları ile de zaman zaman bireysel ve toplu seanslar ile paylaşmaktadır.

Işık Kaftan

Yönetim Kurulu Üyesi

Son Yazıları

Vizyonumuz Daima Müşteri Odakli Yönetim Anlayişimizla İlk Siralarda Yer Almaktir.

“Amacımız daha sağlıklı ve emin adımlarla büyümek adına ERP programından maksimum oranda faydalanarak kârlılık, pazar payı ve ciro hedeflerimizde başarılı olmak...”

Işık Kalıp 1972 yılında ana iştigal konusu Plastik Hacim Kalıpçılığı olarak İzmir’de kurulmuştur. Bir aile şirketidir. Kurulduğu yıldan itibaren otomotiv, beyaz eşya vb. sektörlerdeki firmalara kalıp üretimi yapmakla beraber, 90’lı yıllarda kendi ürünlerini geliştirerek PORT-BAG markası ile Plastik Takım Çantaları ve Stoklama Ürünleri imalatına başlamış ve bu konuda Türkiye’de öncü bir kuruluş olmuştur. Bu anlamda Plastik Alet Çantası Türkiye’de aslında Işık Kalıp’ın markası olan PORT-BAG ile anılmaktadır. Şu an üretiminin % 80’ini 60 ülkeye ihraç etmektedir.

Vizyonumuz %100 yerli üretimimizi yurtdışında her ülkeye satabilmek ve daima müşteri odaklı yönetim anlayışımızla ilk sıralarda yer almaktır. Müşteri ihtiyaçlarını göz önünde tutarak kaliteli, geri dönüşüm malzemeleri işleyerek çevreci, en ekonomik ve optimum seviyede çözümler ile ülke ve bölge ekonomisine katkıda bulunmak ana politikamızdır. İzmir Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan firmamız 10.000 m2 kapalı alanda full-otomatik kalıp ve makinalar ile üretimine devam etmekte ve her yıl ürün gamını müşteri memnuniyeti ve piyasa gerekleri nezdinde yapılan değerlendirmeler sonucunda genişletmektedir.

Büyümek adına ERP’den maksimum
faydalanmak...

2007 senesinde artan müşteri beklentilerini karşılamak, hızlı ve düzenli satış ve sevk kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla, firma ortakları ve yöneticileri ERP programları konusunda araştırmalar yapmış ve 2008 yılı itibariyle ERP kullanımına başlamıştır.

ERP kullanımıyla hem ürün izlenebilirliği sağlanmış, hem bir verinin birden çok defa girişi ve ihtiyacı engellenmiş, hem de müşterinin talep ve beklentilerine çok kısa bir sürede cevap verebilir düzeye gelinmiştir. Bu noktada üretim, kalıp bağlama, planlama ve satınalma konularında optimum noktalarda çalışma şansı doğmuş; firma üretim, satış, finansman, muhasebe vb. bütün belli başlı fonksiyonlarında bütünleşik olarak çalışmaya başlamıştır. Hata riski minimum düzeye inerken ürün, yarımamul ve hammadde stoklarımızdaki doğruluk  ve dolayısıyla daha az stokla çok daha hızlı bir şekilde kabiliyet imkânımız gün geçtikçe artmakta, kısaca stok devir hızlarımız yükselmektedir. Öte yandan bilginin insanların yanı sıra belli bir sistemle aktarılıyor ve saklanıyor olması, olası çalışan değişikliklerinde bilgi kaybını ortadan kaldırmakta, firmamız yıllar içerisinde kullanabileceği çok değerli bir veritabanı oluşturmaktadır.  

Her geçen gün daha kurumsal tedarikçilerle çalışmak isteyen müşterilerimiz karşısında ERP kullanıyor olmak, onların istek ve taleplerine çok hızlı cevap verebilir olmamızı sağlamaktadır.  Program seçiminde öncelikle firma sahipleri ve yöneticileri kendi aralarında bir sistem analizi çalışması yaparak mevcut durum analizi yapmış ve bu analiz sonucuna göre firma bünyesine en uygun ve ekonomik çözüm olan ERP programını seçmiştir. Proje yöneticimiz, bir endüstri mühendisi olarak gerekli yetki ve sorumluluk bilinciyle, sistemin daha sağlıklı ve sorunsuz çalışması adına gerekli uygulamaları diğer yöneticilerle paylaşarak bir fikir birliği oluşturulmasını sağlamış ve böylelikle uygulamaların hepimiz tarafından takip edilmesi mümkün olmuştur. 

Amacımız daha sağlıklı ve emin adımlarla büyümek adına ERP programından maksimum oranda faydalanarak kârlılık, pazar payı ve ciro hedeflerimizde başarılı olmak, ERP’den elde ettiğimiz veriler ışığında maliyet düşürücü, verimlilik ve kalite arttırıcı hamlelerle değişen ve gelişen iç ve dış piyasa şartlarına çok hızlı bir şekilde uyum sağlamaktır.
 





253 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön