• 22 Ocak 2021 / Cuma 16:29
Serap Manzakoğlu

Serap Manzakoğlu

Finans ve İdari İşler Müdürü

1979 İstanbul doğumlu Serap Manzakoğlu, yaklaşık 3 yıldır Hipra Türkiye’nin Finans ve İdari İşler Müdürü olarak görev yapmaktadır. Saint Michel Fransız Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Kariyerine başladığı demir çelik sektöründe uzun yıllar finans ve lojistik alanlarına yoğunlaşarak deneyim kazanmış ve yöneticilik yapmıştır. SAP Business One projesinin hayata geçişinde olduğu gibi Çalıştığı firmalar için önemli süreç geliştirme projelerinde yer alarak başarı ile tamamlanmasını sağlamaktan memnuniyet duymaktadır. İş yaşamı yanında, özel yaşamında görsel sanatlara ilgi duymakta;resim yapmak,ailece doğa yürüyüşleri ve yeni seyahat yerleri keşfetmekten keyif almaktadır...

Serap Manzakoğlu

Finans ve İdari İşler Müdürü

Son Yazıları

Vizyonumuz, Hayvan Sağliğinda Farklilaştirilmiş Ürünler İle Koruyucu Hekimlikte Bir Dünya Referansi Olmaktir.

“Tüm iş süreçlerimizi tek bir sistem üzerinden entegre olarak yürütebilmek operasyonumuzu daha verimli hale getirdi.”

Hipra S.A., hayvan sağlığı ürünlerinin araştırma, geliştirme, üretim ve pazarlamasına kendini adamış uluslararası bir hayvan sağlığı firmasıdır. Hayvan sağlığı, Hipra S.A.’nın tek faaliyet alanı ve varoluş nedenidir. 

Yaklaşık 60 yıl önce kurulan Hipra S.A., tüm dünyada, biyolojik ürünler dikkate alındığında sektöründe ilk sıralarda yer almaktadır. Yıllık gelirimizin %9’u, yüksek-teknolojili ürünler geliştirmek için Ar&Ge bölümüne aktarılmaktadır. 

İspanya ve Brezilya’da stratejik olarak konumlandırılmış 2 üretim merkezimiz, 30 ülkedeki ofislerimiz ve 100’ü aşan ülkedeki distribütörlerimiz ile dünya hayvancılığına hizmet etmekteyiz.

Misyonumuz; gıda amaçlı üretilen çiftlik hayvanlarının patolojilerinden korunma ve tedavide, yüksek katma değerli ürünleri araştırmak, ruhsatlandırmak, üretmek ve pazarlamaktır. Vizyonumuz; hayvan sağlığında farklılaştırılmış ürünler ile koruyucu hekimlikte bir dünya referansı olmaktır.

Hipra Türkiye, Hipra S.A.’nın Türkiye ofisi olup, Hipra S.A.’nın ürettiği ürünlerin Türkiye genelinde ruhsatlandırma, satış-pazarlama ve dağıtım faaliyetlerini yürütmektedir. Hipra S.A.’nın Azerbeycan ve Kıbrıs’taki ticari faaliyetleri de yine Türkiye ofisimiz tarafından yönetilmektedir. 

Ülkemiz hayvan sağlığı sektörüne büyükbaş, kanatlı ve balık sağlığı alanlarındaki geniş ürün skalamız ile hizmet vermekteyiz. Genç ekibimiz, Türkiye geneline yayılmış satış-pazarlama kadromuz ve İstanbul merkez ofis çalışanlarından oluşmaktadır. Türkiye’nin önde gelen veteriner hekimleri, kanatlı, büyükbaş ve balıkçılık entegrasyonları, bayi ve ecza depoları ile uyumlu işbirliğimiz sayesinde büyümeye devam etmekteyiz.

Tüm iş süreçlerimizi tek bir sistem üzerinden entegre olarak yürütebilmek operasyonumuzu daha verimli hale getirdi.

Global olarak SAP Business One kullanan Hipra, 2012 yılı sonu itibariyle çözümün lokalizasyonunun tamamlanarak Türkiye’de de piyasaya sürülmesiyle birlikte, Türkiye operasyonunu da bu uygulamaya taşıma kararı aldı. Business One öncesinde muhasebe ve lojistik süreçlerimiz ayrı sistemlerde yürütülmekteydi. Ayrıca İspanya’daki merkezle farklı sistemler kullanmamız sebebiyle raporlama dönemlerinde hem Türkiye hem de İspanya ciddi bir efor harcamak durumunda kalıyordu. Navigator İş ve Bilgi Yönetimi Hizmetleri tarafından hayata geçirilen proje, Temmuz 2013 itibariyle başarılı bir şekilde devreye alındı. Uygulamanın hem Türk Muhasebe Mevzuatı hem de UFRS ile tam uyumlu bir şekilde çalışıyor olması bizlere büyük kolaylık sağladı. Ayrıca satış, satınalma, stok yönetimi, muhasebe, insan kaynakları dâhil tüm iş süreçlerimizi tek bir sistem üzerinden entegre olarak yürütebilmek operasyonumuzu daha verimli hale getirdi. İspanya’da bulunan merkez ofise gönderilen dönemsel raporlar ve konsolidasyon için harcanan efor büyük ölçüde ortadan kalktı ve uygulamanın geniş raporlama yetenekleri sayesinde tek bir tuşla birçok veriyi tek bir ekrandan takip etme imkânına sahip olduk. 

232 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön