• 22 Ocak 2021 / Cuma 15:02
Emre Afacan

Emre Afacan

Corporate Finance Accounting Country Section Manager

Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş., Bosch Termoteknik Isıtma ve Klima Sanayi A.Ş., Bosch Rexroth Otomasyon Sanayi veTicaret A.Ş.

Emre Afacan

Corporate Finance Accounting Country Section Manager

Son Yazıları

Yazılım çözümleri ile işlerimizi otomatize edip verimliliğimizi arttırıyoruz

2 kişinin 15 günde yaptığı mutabakat işini yazılımla otomatize ettik. Sonuçlar bizi de şaşırttı: 2 günde %86 geri dönüş oranlarını yakaladık.

Bosch Türkiye, ‘Mobilite Çözümleri’, ‘Enerji ve Bina Teknolojileri’, ‘Sanayi Teknolojileri” ile ‘Dayanıklı Tüketim Malları’ alanlarında faaliyet gösteren beş ayrı şirketi kapsamaktadır. Bosch Grubu, Türkiye’de ilk kez 1910 yılında kurulan bir temsilcilikle faaliyetlerine başlamış olup ilk fabrikasını ise 1972 yılında Bursa’da kurmuştur. Bosch Türkiye, 2013 yıl sonu itibariyle 8200’ü aşkın çalışanı, 1,53 milyar avro cirosu ve 1,10 milyar avro’luk ihracatıyla teknoloji ve hizmetler alanında önde gelen tedarikçilerden biri olarak faaliyet göstermektedir. Bosch Grubu’nun ürün ve hizmetleri, yenilikçi, fayda sağlayan ve sıradışı çözümler aracılığıyla yaşam kalitesini arttırmak için tasarlanmaktadır. Bosch, dünya çapında “Yaşam İçin Teknoloji’ sağlamaktadır.

Yazılım çözümleri ile işlerimizi otomatize edip verimliliğimizi arttırıyoruz…

Verimliliğimizi arttıracak çözümler her zaman ilgimizi çekmiştir. Muhasebe departmanımızdan gelen bir bilgi, bize cari ve ba/bs mutabakat işlemleri için kaynaklarımızı verimli kullanmadığımızı gösterdi.

Müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle yaptığımız işlemlerin belli periyotlarla mutabakatının yapılmasının hem yasal bir zorunluluk hem de ERP sistemimizdeki bilginin doğruluğu ve güncelliği açısından çok kritik bir operasyon olduğunun farkındaydık.

Bu kadar önemli bir operasyon, muhasebe departmanımızdan 2 çalışanımızın toplam 15 günlük mesai harcamasına neden oluyordu. Çünkü bu işlemler telefon, faks vb. yollarla yapılıyordu ve doğru yapılıp yapılmadığının denetlenmesi de oldukça zordu.
Bu operasyonu daha verimli hale nasıl getirebiliriz diye yola çıktık ve bu konuyu otomatize edebilen yazılım çözümleri olduğunu öğrendik.
Yazılım çözümlerini inceledik ve Bosch Grup şirketlerinden biri olan Bosch Rexroth firmasında “Jetmutabakat” isimli bir yazılım çözümünün kullanıldığını öğrendik.

Yazılım çözümünün sahibi firmayla yaptığımız görüşmeler sonucunda, “Jetmutabakat” çözümünün kullandığımız ERP sistemiyle entegre bir şekilde çalışmasının bizim için en verimli model olduğuna karar verdik. Çalışmalar başarıyla tamamlandı ve hedeflediğimizin de üzerinde verimlilik artışı sağladık.
• Mutabakat taleplerimizi artık “Jetmutabakat” yazılımı üzerinden gönderiyoruz.
• Gönderim itibariyle 2 gün içinde %86 oranında geri dönüş alıyoruz.
• Bu yenilikçi sürecimize hem personelimiz hem de müşteri ve tedarikçilerimiz çok hızlı uyum sağladı ve ciddi bir zaman/kaynak tasarrufu sağlayarak toplam verimliliğimizi arttırdık.

189 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön