• 22 Ocak 2021 / Cuma 15:22
Hakan Cem Topal

Hakan Cem Topal

GYO Bilgi Teknolojileri Müdürü

Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan Hakan Cem Topal, Sakarya Üniversitesi’nde MBA Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Sabancı Holding ve IBM ortak şirketi olan Bimsa’da 8 yıl boyunca Çözüm Uzmanı olarak çalışmıştır. Bimsa’dan sonra kariyerine 5 yıl boyunca Ağaoğlu Şirketler Grubu’nda Bilgi Teknolojileri Direktörü olarak devam etmiştir. Şubat 2012 tarihinden bu yana da Sinpaş GYO Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak çalışmaktadır. Hakan Cem Topal’ın Bulut Bilişim, ERP, CRM, Portal, BI, Sanallaştırma, Call Center ve Akıllı Evler konularında birçok başarılı projesi bulunmaktadır.

Hakan Cem Topal

GYO Bilgi Teknolojileri Müdürü

Son Yazıları

Yüksek Yaşam Kalitesi Ve Yatirim Değeri Sunan, Özgün Konseptlerde Gayrimenkul Projeleri Hayata Geçirerek, Sağlikli Büyümeyi Sağlamak

“ERP sistemimiz sadece bir muhasebe-finans programı olarak değil, arazi yönetiminden üretim planlamaya ve hakedişlere kadar şirketin bütününü konsolide eden, bilgi kirliliğini önleyen, bir konuda geçerli tek bilginin olduğu, bütünü görmeyi sağlayan bir yapı haline geldi.”

2006 yılı sonunda yeniden yapılanma kararı alan Sinpaş Grubu, konut projeleri alanındaki çalışmalarını Sinpaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Sinpaş GYO) adı altında sürdürmeye başlamıştır. Bugün Sinpaş GYO’nun yer aldığı tüm faaliyetlerde Grubun sahip olduğu köklü geçmişin izleri görülmektedir. 

%49 halka açıklık oranı ile İMKB’de işlem gören Sinpaş GYO, çizdiği istikrarlı başarı grafiği ile ilk günden beri hissedarları ve iş ortakları için değer yaratmaktadır. Şirket sermayesini temsil eden hisselerin yaklaşık %37’si piyasada fiilen dolaşımdadır. Güçlü finansal yapısı ve sürdürülebilir başarı stratejileriyle sektördeki belirsizliklerden etkilenmeden büyümeye devam eden Şirket’in aktif büyüklüğü 31.12.2012 itibariyle 2.094 milyon TL’ye ulaşmıştır. 

Şehircilik alanında uzman ekibiyle Sinpaş GYO, “Türkiye’nin kentsel dönüşüm sürecine katkı sağlama” misyonunu da üstlenerek katma değer yaratan yatırımlara odaklanmış olup yatırım yaptığı bölgelerdeki yaşam koşullarını değerlendirmekte ve bu koşulların iyileştirilmesi için stratejiler geliştirmektedir. Böylece yalnızca üstlendiği konut projelerinde değil, aynı zamanda projelerin yer aldığı çevrelerde de yaşamsal kalite ve niteliği yükseltmektedir. 

ERP sistemimiz bütünü görmeyi sağlayan bir yapı haline geldi.

Hedefimiz, işleyişimizi kurumsallığın gerektirdiği şekilde düzenlemekti ve ERP programının son derece isabetli bir araç olduğunu düşündük. Kurumsal kaynak planlama yönetim sisteminin kullanılması ile projelerde kullanılacak mevcut ve tedarik edilmesi gereken kaynakların planlanması, denetlenmesi; kısa veya uzun vadeli tüm projelerde nakit akışının kontrol edilmesi; projelerin ilerlemesini anlık değerlendirebileceğimiz raporların alınması; kurum içindeki birimler arasında etkin iletişimin sağlanması mümkün olacaktı.

İncelediğimiz ERP programlarının hepsinde önce çıkan özellikler vardı. Bazı uygulamaların muha
sebe/finans tarafı güçlüyken bazı uygulamaların üretim modülleri kuvvetliydi. Bizim aradığımız çözüm ise tüm departmanların beraber ihtiyacını karşılayacağı bir çözümdü. Bu süreçte, Microsoft Dynamics NAV üzerinde, bizim beklentilerimizi uçtan uca karşılayan Omni Teknoloji firmasının Proje Yönetim Sistemi çözümünü seçtik ve uyarladık. 

ERP sistemimiz sadece bir muhasebe-finans programı olarak değil, arazi yönetiminden üretim planlamaya ve hakedişlere kadar şirketin bütününü konsolide eden, bilgi kirliliğini önleyen, bir konuda geçerli tek bilginin olduğu, bütünü görmeyi sağlayan bir yapı haline geldi.
Bizim ürünümüz konut ve bu çözüm ile konut metrekare maliyetlerimizi gerçekçi olarak öngörebiliyor ve gerçekleşmeleri en ince detayında anlık hesaplayabiliyoruz. Üretimden veri almadan fatura kaydı yapmıyoruz, böylece Gelir Tabloları her zaman doğru sonucu veriyor. Üretim maliyetleri, stoklar ve gelir bilgilerimize hakim olduğumuz için çok çeşitli anlık raporlar alabiliyor ve durum değerlendirmesi yapabiliyoruz. ERP çözümümüz, satış bacağında kullandığımız CRM ve Müşteri Hizmetlerinde kullandığımız Çağrı Merkezi ile entegre olarak çalışıyor. Önümüzdeki dönemde, yasal sorumluluğumuz olan e-Fatura ve e-Defter projelerini de Omni Teknoloji ile yapmayı hedeflemekteyiz.

223 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön