• 21 Eylül 2021 / Salı 05:18

Müşteriye zamanında cevap verebilme-Binovist

Binovist, Microsoft Dynamics platformu üzerinde KOBİ’lere özel geliştirdiği CRM sistemi ile kurumsal müşteri yönetimini başarıyla sağlamaktadır.

Firma ve Kontak Kişi Yönetimi: Aktif ve potansiyel müşteriler için Firma ekranı geliştirilmiştir. Burada firma adı, iletişim bilgileri, ticari bilgileri, kontak kişi bilgisi, sektörü, yıllık cirosu, müşteri türü (büyük, orta, küçük vb.) bilgiler tutulabilmektedir. Müşteri firmada farklı pozisyonlarda çalışan tüm kontak kişiler isim, ünvan, firmadaki yetkisi, doğum günü, iletişim bilgileri ile kayıt altına alınabilir. 

Aktivite Yönetimi: KOBİ CRM ile müşteriler ile yapılan tüm temaslar (ziyaretler, telefon görüşmeleri, 
e-posta yazışmaları, sms bildirimleri vb.) kayıt altına alınabilmektedir. Bu temaslar belirli iş akış kurallarına uygun olarak sistem tarafından otomatik olarak personele atanabilir. Örneğin, bir sözleşmenin bitiş tarihine bir ay kala sözleşme yenileme görevi sistem tarafından firmanın müşteri temsilcisine atanabilir.

Talep/Şikayet Yönetiminde Müşteriye Cevap Verme: İş akışları ile desteklenen sistem müşterilerden gelecek talep/şikayetleri iş kuyruğu yönetimiyle takibe imkân tanır. Gelen bir talep/şikayet için karşılama bildirimi (SMS, e-posta vb.) otomatik gönderilebilir. Ayrıca, talep/şikayetin çözüm sürecinde istenilen aşamalarda müşterilere otomatik bildirimler de yapılabilir. 

CRM sistemi, firmanın web sitesiyle (örn: www.abcfirmasi.com\iletisim.aspx) ve kurumsal e-posta adresiyle (örn: destek@abcfirması.com) entegre edilerek farklı kanallardan gelen talep/
şikayetlerin aynı havuzda toplanmasını ve ortak süreç ile çözümlenmesini sağlar.

CRM üzerinde tüm bu süreçler kolaylıkla raporlanabilir, talep/şikayet çözümünde çalışan performansı değerlendirilebilir.
 

395 kez görüntülendi. 26.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön