• 21 Eylül 2021 / Salı 04:12
Erdoğan Akgül

Erdoğan Akgül

Mali İşler Müdürü

Teb Finansman A.Ş’deki görevime 2007 yılında Teb Finansman A.Ş’nin Anadolu Grubu’ndan ayrılıp TEB Grubu’na satılmasıyla başladım. 1986 yılında Pamukbank’ta başladığım profesyonel iş hayatımı Muhasebe Müdürü olarak sürdürmekteyim. Eğitim hayatımda Sırasıyla Çorlu Lisesi’ni, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünü, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletme Yöneticiliğini ve Ankara Hukuk Fakültesi Banka Ticaret Hukuku ve Araştırma Enstitüsünü bitirdim. Mesleki ve kişisel gelişim alanlarında birçok eğitim ve seminere katıldım. Evli ve iki kız çocuğu sahibiyim. Boş zamanlarımı eşi­me yardım ederek ve çocuklarımla ilgilenerek, hobi bahçesinde çalışarak, kitap okuyarak, az da olsa te­levizyon seyrederek ve maç izleyerek geçirmekteyim.

Erdoğan Akgül

Mali İşler Müdürü

Son Yazıları

Tırsan Finansman operasyonel süreçlerini SET- CFS Kredi Finansman Çözümü ile yönetiyor

SET- CFS Kredi Finansman Çözümü, yalnızca finans şirketlerinin değil, aynı zamanda taksitli satış yapan kurumların da uçtan uca ERP gereksinimlerini karşılıyor. 

1977 yılında kurulan Türkiye treyler sektörünün öncü firması Tırsan Treyler A.Ş., müşterilerine ayrıcalıklı finansal çözümler sunarak maliyetlerini düşürmek, müşterilerinin rekabet gücünü arttırmak, sektörleri ile ilgili yenilikçi, rekabetçi oranlara sahip, uygun ödeme planları ile hızlı ve güvenilir finansman olanakları sunmak amacı ile finansman şirketi kurmayı hedeflemiştir. Bu kapsamda gerek lokal gerek global finansman ürünleri çerçevesinde tecrübesini kanıtlamış olan SET YAZILIM’ın sektörel bazda yaygınlaşmış çözümü SET-CFS ile ilerleme kararı almıştır. 

BDDK başvuru sürecinden Tırsan Finansman’ın faaliyet onayına kadar olan süreçte birebir destek sağlanmış ve daha önce benzerine rastlanmamış kısa bir süre içerisinde uygulamanın kurulumu ve parametrizasyonların tamamlanması sağlanmıştır.

SET-CFS uygulaması TIRSAN Finansman’da yardımcı başka bir ürüne ihtiyaç duyulmadan tüm unsurları ile uçtan uca bir çözüm olarak kurulmuş ve hayata geçirilmiştir.

SET-CFS uygulaması sayesinde Tırsan Finansman BDDK’nın güncel teminatlı ve teminatsız kredi ayrımı ilkeleri kapsamında treyler finansmanı ile kampanya koşulları dahilinde servis, yedek parça ve kasko sigorta hizmetlerini kredilendirebilmektedir. 

Taksitli ve ticari kurumlara satış yapan firmalar, finansman şirketi yapısı ile KDV ödemeden, tüzel müşterilerinden sadece %5 BSMV alarak bu sayede KDV-BSMV farkından dolayı %13’lük bir avantaj sağlayabileceklerdir. Ek olarak imzaladıkları sözleşmeler için herhangi bir damga vergisi ödenmemektedir.

SET-CFS’in zengin entegrasyon kütüphanesi ile araçlarının rehin işlemleri hem tesis hem de kaldırılma aşamasında çok hızlı bir şekilde gerçekleşebilmektedir. Böylelikle özellikle filo satışlarında operasyonel anlamda belirgin bir hız kazanılmaktadır. 

SET-CFS ile sağlanan Kredi Satış Portalı sayesinde Tırsan bayilerindeki satış personeli, kredi başvurusu alabilir, başvuru yanıtlarını yine bu sistem üzerinden yönetebilir veya otomatik bildirim otomasyonları ile takip edilebilir duruma gelmiştir.

SET-CFS DEK (Döviz Endeksli Kredi) altyapısı dövize bağlı işlem yapan firmalar arasında sıklıkla tercih edilmektedir.  Bu altyapı ile Tırsan Finansman da  müşterilerine DEK kredilendirme opsiyonu sağlayabilmektedir.
Sistemin içinde hızlı operasyonun makul işgücü ile sağlanabilmesi amacı ile geniş bir entegrasyon kütüphanesi bulunmaktadır. Böylelikle, tüm banka/findeks/KKB işlemleri ile ödeme alımı ve takibi tamamen otomasyon üzerinden gerçekleşmektedir. 
 

452 kez görüntülendi. 27.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön