• 21 Eylül 2021 / Salı 05:04

Müşterilere verilen teklif ve görüşmeleri takip edebilme, kurumsal müşterileri daha etkin yönetebilme - Binovist

Binovist, Microsoft Dynamics platformu üzerinde KOBİ’lere özel geliştirdiği CRM sistemi ile kurumsal müşteri yönetimini başarıyla sağlamaktadır.

Firma ve Kontak Kişi Yönetimi: Aktif ve potansiyel müşteriler için Firma ekranı geliştirilmiştir. Burada firma adı, iletişim bilgileri, ticari bilgileri, kontak kişi bilgisi, sektörü, yıllık cirosu, müşteri türü (büyük, orta, küçük vb.) bilgiler tutulabilmektedir. Müşteri firmada farklı pozisyonlarda çalışan tüm kontak kişiler isim, ünvan, firmadaki yetkisi, doğum günü, iletişim bilgileri ile kayıt altına alınabilir. 

Satış Fırsatı Takibi: Müşteri ve potansiyel firmalarla ilgili satış süreci Satış Fırsatı ekranı üzerinde takip edilebilir. Satış Fırsatı’nın ürünü/ürünleri, fırsatın müşterisi, temas halinde olunan kontak kişisi, tahmini geliri ve kapanış tarihi, fırsatın durumu vb. bilgiler kayıt edilebilir. 

Satış fırsatının durumu teklif aşamasına geldiğinde ürün, birim fiyat ve fiyat listesi, yapılan indirimler (tutar ya da yüzde), teklif tutarı gibi bilgiler yine aynı ekranda kayıt edilebilir. Sürecin aşamalarına uygun şekilde Fırsatın Durumu “teklif hazırlanıyor, verildi, kabul edildi, revize ediliyor” şeklinde yönetilebilir. Sistem üzerinden teklifin çıktısı otomatik olarak hazırlanarak müşteriye e-posta ile gönderilebilir.

Satış Fırsatı olumlu kapatıldığında siparişe ya da hizmet sektörü için sözleşmeye dönüştürülebilir. Olumsuz kapatıldığında ise “satış fırsatı kaybedildi” olarak kayıt altına alınabilir, rakip bilgisi işlenebilir. Süreç boyunca yapılan müşteri ziyaretleri, telefon görüşmeleri ve gönderilen e-postalar CRM’de kayıt edilebilir. 

Sistem, müşterileri, satış fırsatlarını ve tüm aktiviteleri raporlamaya imkân verir. İş akışları ile süreç kolaylaştırılabilir.
 

405 kez görüntülendi. 26.08.2019 tarihinde eklendi.
Yukarı Dön